Συμπαγής ηλεκτρικός περιστροφικός σύνδεσμος σχεδιασμένος για βιομηχανικές εφαρμογές υψηλής ταχύτητας με αξιόπιστη τεχνολογία επαφής χρυσού-χρυσού.
Ο μικροσκοπικός μας συλλέκτης ολίσθησης είναι σχεδιασμένος για βιομηχανικές εφαρμογές υψηλής ταχύτητας, υποστηρίζοντας ταχύτητες περιστροφής 0-3000 σ.α.λ. Διαθέτοντας επαφές τριβής χρυσού-χρυσού, εξασφαλίζει εξαιρετικά χαμηλή δυναμική αντίσταση (≤10mΩ) και σταθερή ηλεκτρική μετάδοση. Το στιβαρό περίβλημα από ανοξείδωτο χάλυβα και κράμα αλουμινίου με προστασία IP51 παρέχει εξαιρετική ανθεκτικότητα σε σκληρά περιβάλλοντα.
| Βρόχος Σχεδιασμού | 6 |
| Αντίσταση Μόνωσης | 250MΩ/250V DC |
| Ρεύμα | 1A |
| Διηλεκτρική Αντοχή | >250VAC/50Hz/60s |
| Τιμή Αλλαγής Δυναμικής Αντίστασης | ≤10mΩ |
| Ονομαστική Ταχύτητα | 0-3000 σ.α.λ. |
| Διάρκεια Ζωής Λειτουργίας | ≥100 ώρες |
| Διάρκεια Ζωής Αποθήκευσης | ≥12 χρόνια |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | -45℃ έως 60℃ |
| Υλικό Επαφής | Χρυσός-Χρυσός |
| Υλικό Περιβλήματος | Ανοξείδωτος Χάλυβας + Κράμα Αλουμινίου |
| Μέγιστη Ροπή Εκκίνησης | 3m N.m |
| Βάρος | <30g (χωρίς καλώδιο) |
| Βαθμός IP | IP51 |
Ο συλλέκτης ολίσθησης έχει ονομαστική τιμή 1A ρεύματος με αντίσταση μόνωσης 250MΩ/250V DC και διηλεκτρική αντοχή >250VAC/50Hz/60s.
Οι επαφές είναι κατασκευασμένες από υλικό τριβής χρυσού-χρυσού και το περίβλημα είναι από ανοξείδωτο χάλυβα + κράμα αλουμινίου, παρέχοντας εξαιρετική ανθεκτικότητα και υψηλή ακρίβεια.
Διάρκεια ζωής λειτουργίας ≥100 ώρες και διάρκεια ζωής αποθήκευσης ≥12 χρόνια, χάρη στην τεχνολογία επαφής χρυσού και τον προηγμένο σχεδιασμό βούρτσας.