Μίνι δακτύλιος ολίσθησης υψηλής ταχύτητας - Αξιόπιστη τεχνολογία επαφής χρυσού-χρυσού
Αυτός ο μίνι δακτύλιος ολίσθησης υποστηρίζει περιστροφή 0-3000 σ.α.λ., ονομαστική ρεύμα 1Α, και αντίσταση μόνωσης 250MΩ/250V DC. Οι επαφές χρυσού-χρυσού και η δυναμική αντίσταση ≤10mΩ εξασφαλίζουν αξιόπιστη ηλεκτρική μετάδοση. Συμπαγές (<30g) και ακριβές (ανοχή <0.01mm, αξονική μετατόπιση <0.01mm), με προστασία IP51, είναι ιδανικό για βιομηχανικό αυτοματισμό και ρομποτική.
| Ηλεκτρικές Προδιαγραφές | |
|---|---|
| Κύκλος Σχεδιασμού | 6 |
| Αντίσταση Μόνωσης | 250MΩ/250V/DC |
| Ρεύμα | 1A |
| Διηλεκτρική Αντοχή | >250VAC/50Hz/60s |
| Τιμή Αλλαγής Δυναμικής Αντίστασης | ≤10mΩ |
| Μηχανικές Προδιαγραφές | |
| Ονομαστική Ταχύτητα | 0-3000 σ.α.λ. |
| Διάρκεια Ζωής | ≥100h αποθήκευση: ≥12 χρόνια |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | -45℃ ~ 60℃ |
| Υλικό Επαφής | Χρυσός-χρυσός |
| Υλικό Περιβλήματος | Ανοξείδωτος χάλυβας + κράμα αλουμινίου |
| Μέγιστη Ροπή Εκκίνησης | 3m N.m |
| Βάρος | <30g (χωρίς καλώδιο) |
| Βαθμός IP | IP51 |