SP018006 Mini Electric Slip Ring
Ο μικροσκοπικός δακτύλιος ολίσθησης μας έχει σχεδιαστεί για βιομηχανικές εφαρμογές υψηλής ταχύτητας, υποστηρίζοντας ταχύτητες περιστροφής 0-3000 RPM. Διαθέτοντας προηγμένες επαφές ζεύγους τριβής χρυσού-χρυσού, προσφέρει εξαιρετικά χαμηλή δυναμική αντίσταση (≤10mΩ) και σταθερή ηλεκτρική μετάδοση. Το στιβαρό περίβλημα από ανοξείδωτο χάλυβα και κράμα αλουμινίου με προστασία IP51 εξασφαλίζει ανθεκτικότητα σε απαιτητικά περιβάλλοντα.
| Βρόχος σχεδίασης | 6 |
|---|---|
| Αντίσταση μόνωσης | 250MΩ/250V/DC |
| Ρεύμα | 1Α |
| Διηλεκτρική Αντοχή | >250VAC/50Hz/60s |
| Αλλαγή τιμής δυναμικής αντίστασης | ≤10mΩ |
| Ωριαία ταχύτητα | 0-3000 σ.α.λ |
|---|---|
| Εργασιακή ζωή | ≥100 ώρες (Διάρκεια αποθήκευσης: ≥12 χρόνια) |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -45℃ έως 60℃ |
| Υλικό Επικοινωνίας | Χρυσός-χρυσός |
| Υλικό κελύφους | Ανοξείδωτο + κράμα αλουμινίου |
| Μέγιστη ροπή εκκίνησης | 3m Nm |
| Βάρος | <30 g (χωρίς σύρμα) |
| Βαθμός IP | IP51 |