Αυτός ο συμπαγής δακτύλιος ολίσθησης υψηλής απόδοσης διαθέτει προηγμένη τεχνολογία επαφής χρυσού με χρυσό για αξιόπιστη μετάδοση σήματος σε εφαρμογές συνεχούς περιστροφής. Σχεδιασμένος για συστήματα ραντάρ, κεραίες επικοινωνιών και περιστρεφόμενες πλατφόρμες που απαιτούν σταθερή απόδοση υπό απαιτητικές συνθήκες.
Συστήματα ραντάρ, κεραίες δορυφορικών επικοινωνιών, περιστρεφόμενα συστήματα παρακολούθησης και πλατφόρμες βιομηχανικού αυτοματισμού που απαιτούν αξιόπιστη περιστροφική συνδεσιμότητα.
| Βρόχος Σχεδιασμού | 6 |
|---|---|
| Αντίσταση Μόνωσης | 250MΩ/250V/DC |
| Ρεύμα | 1A |
| Διηλεκτρική Αντοχή | >250VAC/50Hz/60s |
| Τιμή Δυναμικής Αλλαγής Αντίστασης | ≤10mΩ |
| Ονομαστική Ταχύτητα | 0-3000 RPM |
|---|---|
| Διάρκεια Ζωής | ≥100 ώρες (Διάρκεια ζωής αποθήκευσης: ≥12 έτη) |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | -45°C έως +60°C |
| Υλικό Επαφής | Χρυσός-χρυσός |
| Υλικό Κελύφους | Ανοξείδωτος χάλυβας + κράμα αλουμινίου |
| Μέγιστη Ροπή Εκκίνησης | 3m N.m |
| Βάρος | <30g (χωρίς καλώδια) |
| Βαθμός IP | IP51 |