Μικροσκοπικός Δακτύλιος Ολίσθησης Υψηλής Ταχύτητας - Αξιόπιστη Τεχνολογία Επαφής Χρυσού-Χρυσού
Αυτός ο συμπαγής δακτύλιος ολίσθησης υψηλής ταχύτητας είναι σχεδιασμένος για συστήματα ωφέλιμου φορτίου UAV και πλατφόρμες drone που απαιτούν συνεχή περιστροφή και αξιόπιστη μετάδοση σήματος. Ο δακτύλιος ολίσθησης υποστηρίζει ταχύτητες περιστροφής 0-3000 σ.α.λ., εξασφαλίζοντας σταθερή απόδοση κατά τη λειτουργία υψηλής ταχύτητας. Με τον ελαφρύ σχεδιασμό του (κάτω από 30g) και τις συμπαγείς διαστάσεις του, μπορεί εύκολα να ενσωματωθεί σε γυροσκόπια καμερών UAV και περιστρεφόμενες πλατφόρμες αισθητήρων.
| Βρόχος Σχεδιασμού | 6 |
|---|---|
| Αντίσταση Μόνωσης | 250MΩ/250V/DC |
| Ρεύμα | 1A |
| Διηλεκτρική Αντοχή | >250VAC/50Hz/60s |
| Τιμή Αλλαγής Δυναμικής Αντίστασης | ≤10mΩ |
| Ονομαστική Ταχύτητα | 0-3000 σ.α.λ. |
|---|---|
| Διάρκεια Ζωής Λειτουργίας | ≥100h διάρκεια ζωής αποθήκευσης: ≥12 έτη |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | -45℃ ~ 60℃ |
| Υλικό Επαφής | Χρυσός-Χρυσός |
| Υλικό Περιβλήματος | Ανοξείδωτος χάλυβας + κράμα αλουμινίου |
| Μέγιστη Ροπή Εκκίνησης | 3m N.m |
| Βάρος | <30g (χωρίς καλώδιο) |
| Βαθμός IP | IP51 |