Μίνι ηλεκτρικός δακτύλιος ολίσθησης SP018006σχεδιασμένος για εφαρμογές βιομηχανικού αυτοματισμού. Αυτός ο δακτύλιος ολίσθησης ακριβείας διαθέτει επαφές ζεύγους τριβής χρυσού-χρυσού, αξονική μετατόπιση <0,01 mm, ανοχή διαστάσεων <0,01 mm, και χύτευση υψηλής ακρίβειας για ομοκεντρότητα ≤0,01 mm.
Ονομαστική τιμή 1A ανά κύκλωμα με 6 κυκλώματα συνολικά, με δυναμική αντίσταση ≤10 mΩ, διάρκεια ζωής ≥100 ώρες και διάρκεια ζωής αποθήκευσης ≥12 χρόνια. Σχεδιασμένος για αξιοπιστία σε σκληρές βιομηχανικές συνθήκες, συμπεριλαμβανομένων πλατφορμών ραντάρ, αυτοματοποιημένων μηχανημάτων και περιστρεφόμενων τραπεζιών ακριβείας.
| Παράμετρος | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Βρόχος Σχεδιασμού | 6 |
| Αντίσταση Μόνωσης | 250MΩ/250V/DC |
| Ρεύμα | 1A |
| Διηλεκτρική Αντοχή | >250VAC/50Hz/60s |
| Τιμή Αλλαγής Δυναμικής Αντίστασης | ≤10mΩ |
| Παράμετρος | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Ονομαστική Ταχύτητα | 0-3000 rpm |
| Διάρκεια Ζωής | ≥100h (Διάρκεια ζωής αποθήκευσης: ≥12 χρόνια) |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | -45℃ ~ 60℃ |
| Υλικό Επαφής | Χρυσός-χρυσός |
| Υλικό Κελύφους | Ανοξείδωτος χάλυβας + κράμα αλουμινίου |
| Μέγιστη Ροπή Εκκίνησης | 3m N.m |
| Βάρος | <30g (χωρίς καλώδιο) |
| Βαθμός IP | IP51 |