SP018006 μίνι ηλεκτρικό δαχτυλίδι γλιστρίας
Αυτό το ηλεκτρικό δαχτυλίδι έξι κυκλωμάτων παρέχει σταθερή ισχύ και μετάδοση σήματος για βιομηχανικά μηχανήματα και συστήματα αυτοματισμού.,αντίσταση μόνωσης 250M Ω/250V DC, και διηλεκτρική ισχύ > 250VAC/50Hz/60s, υποστηρίζει περιστροφή υψηλής ταχύτητας έως 3000 RPM.
Είναι συμπαγές και ελαφρύ (< 30g) με στερεόστρωμα από ανοξείδωτο χάλυβα + κράμα αλουμινίου, λειτουργεί αξιόπιστα σε περιβάλλοντα -45 °C έως 60 °C.
| Σχεδιασμός βρόχου | 6 |
|---|---|
| Αντίσταση μόνωσης | 250MΩ/250V/DC |
| Τρέχων | 1Α |
| Δυνατότητα διηλεκτρικής | > 250VAC/50Hz/60s |
| Αξία μεταβολής της δυναμικής αντίστασης | ≤ 10mΩ |
| Κατηγορία ταχύτητας | 0-3000 στροφές ανά λεπτό |
|---|---|
| Εργασιακή ζωή | διάρκεια διατήρησης ≥ 100 ώρες: ≥ 12 έτη |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -45°C ~ 60°C |
| Υλικό επαφής | Χρυσό-χρυσό |
| Υλικό κελύφους | Ατσάλι από ανοξείδωτο χάλυβα + κράμα αλουμινίου |
| Μέγιστη ροπή εκκίνησης | 3m N.m. |
| Βάρος | < 30g (εκτός από το σύρμα) |
| Κατηγορία IP | Διάκριση IP51 |
Αυτό το ηλεκτρικό δαχτυλίδι υψηλής ταχύτητας χρησιμοποιείται ευρέως σε εφαρμογές που απαιτούν συνεχή περιστροφή 360° με ταυτόχρονη μετάδοση ισχύος και σήματος, συμπεριλαμβανομένων: