Αδιάβροχο IP54/IP65 ηλεκτρικό δαχτυλίδι γλιστρίας 3000RPM για μηχανήματα CNC
SP018006 Μίνι Ηλεκτρικό Δαχτυλίδι Σλίπ
Σχεδιασμένο για βιομηχανική αυτοματοποίηση, αυτό το δαχτυλίδι έχει επαφές ζεύγους τριβής χρυσού με χρυσό, αξιακή μετατόπιση < 0,01 mm, διαμετρική ανοχή < 0,01 mm,και χύτευση υψηλής ακρίβειας για συγκεντριστικότητα ≤00,01 χιλιοστά.
Καθορισμένη για 1A ανά κυκλώμα με 6 κυκλώματα, με δυναμική αντίσταση ≤10 mΩ, διάρκεια ζωής ≥100 ώρες και διάρκεια αποθήκευσης ≥12 έτη, εξασφαλίζοντας αξιοπιστία σε σκληρές βιομηχανικές συνθήκες.
Εφαρμογές:Πλατφόρμες ραντάρ, αυτοματοποιημένα μηχανήματα, πινέλα ακριβείας.
Τεχνικές παραμέτρους
Ηλεκτρικές προδιαγραφές
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχεδιασμός βρόχου | 6 |
| Αντίσταση μόνωσης | 250MΩ/250V/DC |
| Τρέχων | 1Α |
| Δυνατότητα διηλεκτρικής | > 250VAC/50Hz/60s |
| Αξία μεταβολής της δυναμικής αντίστασης | ≤ 10mΩ |
Μηχανικές προδιαγραφές
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Καθορισμένη ταχύτητα | 0-3000 στροφές ανά λεπτό |
| Εργασιακή ζωή | ≥ 100h (Εποχή αποθήκευσης: ≥ 12 έτη) |
| Θέρμανση λειτουργίας | -45°C ~ 60°C |
| Υλικό επαφής | Χρυσό-χρυσό |
| Υλικό κελύφους | Ατσάλι ατσάλι + κράμα αλουμινίου |
| Μέγιστη ροπή εκκίνησης | 3m N.m. |
| Βάρος | < 30g (χωρίς νήματα) |
| Αξία IP | Διάκριση IP51 |
Σχεδιασμός περίγραμμα
Τεχνικά πλεονεκτήματα
Σενάρια εφαρμογής
Αυτό το ηλεκτρικό δαχτυλίδι υψηλής ταχύτητας χρησιμοποιείται ευρέως σε εφαρμογές που απαιτούν συνεχή περιστροφή 360° με ταυτόχρονη μετάδοση ισχύος και σήματος, συμπεριλαμβανομένων:
Γιατί να Επιλέξετε τα Δαχτυλίδια μας
Συχνές Ερωτήσεις
Σε τι χρησιμεύει το δαχτυλίδι;
Ένα δαχτυλίδι ολίσθησης χρησιμοποιείται για τη μετάδοση ισχύος, σημάτων ή δεδομένων μεταξύ στατικών και περιστρεφόμενων μερών σε περιστρεφόμενα εξοπλισμούς όπως ρομποτική, συστήματα ραντάρ και μηχανήματα βιομηχανικής αυτοματοποίησης.
Ποια είναι η μέγιστη ταχύτητα αυτού του δαχτυλιδιού;
Αυτό το δαχτυλίδι υποστήριξης υποστηρίζει ταχύτητες περιστροφής έως και 3000 RPM, καθιστώντας το κατάλληλο για εφαρμογές περιστροφής υψηλής ταχύτητας.
Ποιες βιομηχανίες χρησιμοποιούν δαχτυλίδια γλιστρίσματος;
Τα δαχτυλίδια γλιστρίσματος χρησιμοποιούνται ευρέως στη βιομηχανική αυτοματοποίηση, τη ρομποτική, τα συστήματα UAV, τις κεραίες ραντάρ, τον ιατρικό εξοπλισμό και τις περιστρεφόμενες κάμερες.
Μπορεί να προσαρμοστεί το δαχτυλίδι;
Ναι, το δαχτυλίδι γλιστρίσματος μπορεί να προσαρμοστεί με διαφορετικά κυκλώματα, βαθμούς ρεύματος, μεγέθη και επίπεδα προστασίας ανάλογα με την εφαρμογή.