| Σχεδιασμός βρόχου | 6 |
| Αντίσταση μόνωσης | 250MΩ/250V/DC |
| Τρέχων | 1Α |
| Δυνατότητα διηλεκτρικής | > 250VAC/50Hz/60s |
| Αξία μεταβολής της δυναμικής αντίστασης | ≤ 10mΩ |
| Κατηγορία ταχύτητας | 0-3000 στροφές ανά λεπτό |
| Εργασιακή ζωή | διάρκεια διατήρησης ≥ 100 ώρες: ≥ 12 έτη |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -45°C ~ 60°C |
| Υλικό επαφής | Χρυσό-χρυσό |
| Υλικό κελύφους | Ατσάλι ατσάλι + κράμα αλουμινίου |
| Μέγιστη ροπή εκκίνησης | 3m N.m. |
| Βάρος | < 30g (εκτός από το σύρμα) |
| Κατηγορία IP | Διάκριση IP51 |