Μίνι Δακτύλιος Ολίσθησης Ιδανικός για Συμπαγείς Περιστρεφόμενες Ηλεκτρικές Διεπαφές και Συνεχή Μετάδοση Σήματος στην Βιομηχανική Αυτοματοποίηση
Μίνι Ηλεκτρικός Δακτύλιος Ολίσθησης SP018006
Σχεδιασμένος για βιομηχανική αυτοματοποίηση, αυτός ο δακτύλιος ολίσθησης διαθέτει επαφές ζεύγους τριβής χρυσού-χρυσού, αξονική μετατόπιση <0,01 mm, ανοχή διαστάσεων <0,01 mm και χύτευση υψηλής ακρίβειας για ομοκεντρότητα ≤0,01 mm.Ονομαστική ισχύς 1A ανά κύκλωμα με 6 κυκλώματα, διαθέτοντας δυναμική αντίσταση ≤10 mΩ, διάρκεια ζωής ≥100 ώρες και διάρκεια ζωής αποθήκευσης ≥12 χρόνια, εξασφαλίζοντας αξιοπιστία σε σκληρές βιομηχανικές συνθήκες.Εφαρμογές:
πλατφόρμες ραντάρ, αυτοματοποιημένα μηχανήματα, περιστρεφόμενες πλατφόρμες ακριβείας.
Τεχνικές ΠαράμετροιΗλεκτρικές Προδιαγραφές
Παράμετρος
Προδιαγραφή
| Ονομαστική Ταχύτητα | 0-3000 rpm |
|---|---|
| Αντίσταση Μόνωσης | 250MΩ/250V/DC |
| Ρεύμα | 1A |
| Διηλεκτρική Αντοχή | >250VAC/50Hz/60s |
| Τιμή Αλλαγής Δυναμικής Αντίστασης | ≤10mΩ |
| Μηχανικές Προδιαγραφές | Παράμετρος |
Προδιαγραφή
| Ονομαστική Ταχύτητα | 0-3000 rpm |
|---|---|
| Διάρκεια Ζωής | ≥100h (Διάρκεια ζωής αποθήκευσης: ≥12 χρόνια) |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | -45℃ ~ 60℃ |
| Υλικό Επαφής | Χρυσός-χρυσός |
| Υλικό Περίβλημα | Ανοξείδωτος χάλυβας + κράμα αλουμινίου |
| Μέγιστη Ροπή Εκκίνησης | 3m N.m |
| Βάρος | <30g (χωρίς καλώδιο) |
| Βαθμός IP | IP51 |
| Σχέδιο Περιγράμματος | Τεχνικά Πλεονεκτήματα |
Τεχνολογία πυρήνα δακτυλίου ολίσθησης - τεχνολογία ζεύγους τριβής: τεχνολογία επαφής μετάλλου χρυσού, εξασφαλίζοντας εξαιρετικά μεγάλη διάρκεια ζωής
Ενσωματωμένη διαδικασία χύτευσης: Εξασφαλίζει ομοκεντρότητα μεταξύ της αυλάκωσης του δακτυλίου και του ρουλεμάν ≤ 0,01mm
Συστήματα gimbal UAV
Περιστρεφόμενες κάμερες παρακολούθησης (κάμερες PTZ)
Διαθέσιμες προσαρμοσμένες λύσεις δακτυλίων ολίσθησης
Αυτός ο δακτύλιος ολίσθησης υποστηρίζει ταχύτητες περιστροφής έως 3000 RPM, καθιστώντας τον κατάλληλο για εφαρμογές περιστροφής υψηλής ταχύτητας.
Ποιες βιομηχανίες χρησιμοποιούν δακτυλίους ολίσθησης;
Οι δακτύλιοι ολίσθησης χρησιμοποιούνται ευρέως στη βιομηχανική αυτοματοποίηση, τη ρομποτική, τα συστήματα UAV, τις κεραίες ραντάρ, τον ιατρικό εξοπλισμό και τις περιστρεφόμενες κάμερες.
Μπορεί να προσαρμοστεί ο δακτύλιος ολίσθησης;
Ναι, ο δακτύλιος ολίσθησης μπορεί να προσαρμοστεί με διαφορετικά κυκλώματα, ονομαστικές τιμές ρεύματος, μεγέθη και επίπεδα προστασίας ανάλογα με την εφαρμογή.