Αυτό το δαχτυλίδι υψηλής ταχύτητας είναι σχεδιασμένο για ακριβή μετάδοση σήματος σε περιστρεφόμενα συστήματα μέτρησης.εξασφαλίζει ανώτερη ακεραιότητα σήματος για μετρητές πίεσης, θερμοσύνθετα ζεύγη και συστήματα ανατροφοδότησης αισθητήρων που χρησιμοποιούνται σε εργαστηριακές και βιομηχανικές εφαρμογές Ε&Α.
| Σχεδιασμός βρόχου | 20 |
|---|---|
| Αντίσταση μόνωσης | 200MΩ/250V/DC |
| Ονομαστική τάση/σύστημα ρεύματος | 250VDC/3A |
| Δυνατότητα διηλεκτρικής | ≥ 250VAC/50Hz/60s |
| Αξία μεταβολής της δυναμικής αντίστασης | ≤ 10mΩ |
| Μέγεθος καλωδίου | Πρότυπο 300 ± 20 mm (προαιρετικό) |
| Καθορισμένη ταχύτητα | 0 ~ 3000 στροφές/δευτερόλεπτο |
|---|---|
| Εργασιακή ζωή | 10 εκατομμύρια~100 εκατομμύρια περιστροφές |
| Θέρμανση λειτουργίας | -45°C ~ 60°C |
| Υλικό επαφής | Χρυσό-χρυσό |
| Υλικό κελύφους | Σύνθετο αλουμινίου/304 ανοξείδωτο χάλυβα/316L ανοξείδωτο χάλυβα |
| Μέγιστη ροπή εκκίνησης | 3.5N.cm |
| Αξία IP | Διάκριση IP51 |