| Design Loop | 60 |
|---|---|
| Insulation Resistance | 500MΩ/500V/DC |
| Rated Voltage/current | 500VDC/1A |
| Dielectric Strength | ≥500VAC/50Hz/60s |
| Dynamic Resistance Change Value | ≤50mΩ |
| Rated Speed | 0-10000 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | 8 |
| Insulation Resistance | 220MΩ/250V/DC |
| Contact | Gold-Gold |
| Operating Temp | -40℃ ~ 80℃ |
| Design Loop | 8 |
|---|---|
| Rated Speed | 0-10000 Rpm |
| Insulation Resistance | 220MΩ/250V/DC |
| Current | 240VDC/1A |
| Service Life | 100M Cycle |
| Design Loop | 8 |
|---|---|
| Rated Speed | 0-10000 Rpm |
| Insulation Resistance | 220MΩ/250V/DC |
| Current | 240VDC/1A |
| Dielectric Strength | ≥300VAC/50Hz/60s |
| Design Loop | 8 |
|---|---|
| Insulation Resistance | 220MΩ/250V/DC |
| Current | 240VDC/1A |
| Dielectric Strength | ≥300VAC/50Hz/60s |
| Dynamic Resistance Change Value | ≤10mΩ |
| Design Loop | 8 |
|---|---|
| Insulation Resistance | 220MΩ/250V/DC |
| Current | 240VDC/1A |
| Dielectric Strength | ≥300VAC/50Hz/60s |
| Dynamic Resistance Change Value | ≤10mΩ |
| Design Loop | 8 |
|---|---|
| Insulation Resistance | 220MΩ/250V/DC |
| Current | 240VDC/1A |
| Dielectric Strength | ≥300VAC/50Hz/60s |
| Dynamic Resistance Change Value | ≤10mΩ |
| Circuits | 8 |
|---|---|
| Insulation Resistance | 220MΩ/250V/DC |
| Current | 240VDC/1A |
| Dielectric Strength | ≥300VAC/50Hz/60s |
| Dynamic Resistance Change Value | ≤10mΩ |
| Shell Material | 303 Stainless Steel |
|---|---|
| Maximum Starting Torque | 1 N.cm |
| Designed Loop | 50, 40, 30, 20 |
| Product Name | Conpact Size Slip Ring High Speed Rotary Ring Long Life Span Joint Ring |
| Working Life | 10 Million Rpm |
| Designed Loop | 26、28、50( L=49.5) |
|---|---|
| Insulation Resistance | 500MΩ/500V/DC |
| Rated Voltage | 0-240VDC |
| Rated Current | 1 A |
| Dielectric Strength | 500VAC/50Hz/60s |