| Παράλληλος μεταξύ της άνω επιφάνειας και του επιπέδου δεδομένου | 2 μμ |
|---|---|
| Γυριστικό άνοιγμα του κέντρου | φ25mm |
| Διαφάνεια | διαφανές |
| Επιφανειακή Επεξεργασία | Γυαλισμένο |
| Τραχύτητα επιφάνειας επιπέδου αναφοράς | Ra ≤ 0.05 μm |
| Βαθμός Απόκλισης Γωνίας Λειτουργίας 0 | ≤±1″ |
|---|---|
| Επιφανειακή Επεξεργασία | Γυαλισμένο |
| Πάχος πρίσματος | 17–20 χιλ. |
| Χρώμα | Καθαρός. |
| Υλικό | Γυαλί |
| Ακριβότητα και ακρίβεια | Επίπεδα επίπεδη εντός υπομικρονικών ανοχής, γωνιακή ακρίβεια που φτάνει μερικά τόξα δευτερολέπτων |
|---|---|
| Αρχή λειτουργίας | Το πρίσμα λειτουργεί ως πρότυπο αναφοράς για την βαθμονόμηση των οργάνων μέτρησης γωνίας |
| Ονομασία προϊόντος | Πολυγωνικά Πρίσματα Μετάλλου Υψηλής Ακρίβειας για Μέτρηση Γωνιών |
| Γωνία πλευρών | 60 μοίρες. |
| Χρώμα | Καθαρός. |
| Κατηγορία προϊόντων | Πολυεδρικό Πρίσμα |
|---|---|
| Επιφανειακή Επεξεργασία | Γυαλισμένο |
| Υλικό | Γυαλί |
| Ονομασία προϊόντος | Πολυγωνικά Πρίσματα Μετάλλου Υψηλής Ακρίβειας για Μέτρηση Γωνιών |
| Δομικά χαρακτηριστικά | Κανονική, πολυμερή δομή με γυαλισμένες όψεις |
| Κατηγορία προϊόντων | Πολυεδρικό Πρίσμα |
|---|---|
| Γωνία πλευρών | 60 μοίρες. |
| Αρχή λειτουργίας | Το πρίσμα λειτουργεί ως πρότυπο αναφοράς για την βαθμονόμηση των οργάνων μέτρησης γωνίας |
| Διαφάνεια | διαφανές |
| Χρώμα | Καθαρός. |
| Ονομασία προϊόντος | Πολυγωνικά Πρίσματα Μετάλλου Υψηλής Ακρίβειας για Μέτρηση Γωνιών |
|---|---|
| Χρώμα | Καθαρός. |
| Επιφανειακή Επεξεργασία | Γυαλισμένο |
| Διαφάνεια | διαφανές |
| Αρχή λειτουργίας | Το πρίσμα λειτουργεί ως πρότυπο αναφοράς για την βαθμονόμηση των οργάνων μέτρησης γωνίας |
| Κάθετη Όψη Εργασίας σε Επίπεδο Αναφοράς Βαθμού 0 | ≤ ± 10 ′′ |
|---|---|
| Βαθμός Απόκλισης Γωνίας Λειτουργίας 0 | ≤±1″ |
| Στρώση του επιπέδου Datum βαθμός 0 | ≤ 1 μm |
| Διαφάνεια | διαφανές |
| Υλικό | Γυαλί |
| Τραχύτητα επιφάνειας επιπέδου αναφοράς | Ra ≤ 0.05 μm |
|---|---|
| Πάχος πρίσματος | 17-20 χιλ. |
| Επιφανειακή Επεξεργασία | Γυαλισμένο |
| Δείκτης διάθλασης | 1.5 |
| Διάμετρος εξωτερικού κύκλου | φ 80-φ 150mm |
| Η κατακόρυφη στάθμη της επιφάνειας εργασίας προς το επίπεδο του σημείου αναφοράς | Τάξη 0 (Τάξη II): ≤ ± 10 ′′ |
|---|---|
| Πάχος πρίσματος | 17-20 χιλ. |
| Διάμετρος εξωτερικού κύκλου | φ 80-φ 150mm |
| Τραχύτητα επιφάνειας εργασίας | Ra ≤ 0.025μm |
| Χρώμα | Καθαρός. |
| Χρώμα | Καθαρός. |
|---|---|
| Διάμετρος εξωτερικού κύκλου | φ 80-φ 150mm |
| Αριθμός πλευρών | 23 |
| Δείκτης διάθλασης | 1.5 |
| Εφαρμογή | Οπτικά Πειράματα |