| Shell Material | 303 Stainless Steel |
|---|---|
| Contact Material | Gold-gold |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 80℃ |
| Dielectric Strength | >200VAC/50Hz/60s |
| Rated Current | 1 A |
| Rotating Speed | 0-100 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | ≤44 |
| Working Life | 5 Million Rpm |
| Dynamic Resistance Change | ≤20mΩ |
| Working Temperature | -55℃ ~ 85℃ |
| Rotating Speed | 0-1000 Rpm (1000-10000RPM Requires Customization) |
|---|---|
| Design Loop | 8 |
| Dielectric Strength | >250VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Dielectric Strength | ≥500VAC@50Hz |
|---|---|
| Maximum Current | 2A |
| Conducting Material | Copper |
| Working Temperature | -20°C To 60°C |
| Insulation Resistance | ≥1000MΩ |
| Design Loop | 36/56 |
|---|---|
| Rated Speed | 0–250 Rpm |
| Lifespan | 10 Million Revolutions |
| Insulation Resistance | 500MΩ/500VDC |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Rotating Speed | 0~3000 RPM |
|---|---|
| Design Loop | 20 |
| Working Life | 10 Million~100 Million Circle |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Working Temperature | -40℃ To 60℃ |
| Rotating Speed | 0-100 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | ≤44 |
| Working Life | 5 Million Rpm |
| Dynamic Resistance Change | ≤20mΩ |
| Working Temperature | -55℃ ~ 85℃ |
| Dielectric Strength | ≥500VAC@50Hz |
|---|---|
| Maximum Current | 2A |
| Conducting Material | Copper |
| Working Temperature | -20°C To 60°C |
| Insulation Resistance | ≥1000MΩ |
| Rotating Speed | 0-100 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | ≤44 |
| Working Life | 5 Million Rpm |
| Dynamic Resistance Change | ≤20mΩ |
| Working Temperature | -55℃ ~ 85℃ |
| Rotating Speed | 0-100 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | ≤44 |
| Working Life | 5 Million Rpm |
| Dynamic Resistance Change | ≤20mΩ |
| Working Temperature | -55℃ ~ 85℃ |