| Rotating Speed | 0-1000 Rpm (1000-10000RPM Requires Customization) |
|---|---|
| Design Loop | 8 |
| Dielectric Strength | >250VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Protection Grade | IP54 |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Current Rating | 2A Per Circuit |
| Working Temperature | -20℃ To 60℃ |
| Contact Material | Gold-Gold |
| Rotating Speed | 0-3000 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | 6 |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Working Temperature | -45℃ ~ 60℃ |
| Maximum Current | 1A |