Κατασκευασμένος για σκληρά περιβάλλοντα, ο δακτύλιος ολίσθησης SP016044 υιοθετεί ανθεκτική στη διάβρωση κατασκευή από ανοξείδωτο χάλυβα και επαφές από κράμα χρυσού που αντιστέκονται στην οξείδωση, τον θειωμένο και τη χημική έκθεση. Με προαιρετικά επίπεδα προστασίας από IP51 έως IP68, ο δακτύλιος ολίσθησης διατηρεί μακροχρόνια λειτουργική σταθερότητα σε συστήματα ελέγχου αεροδιαστημικής, θαλάσσια ηλεκτρονικά και εξωτερικούς περιστρεφόμενους αισθητήρες.
| Βρόχος Σχεδίασης | ≤44 |
| Αντίσταση Μόνωσης | 250MΩ/250V/DC |
| Ονομαστική Τάση/Ρεύμα | 48VDC /1A |
| Διηλεκτρική Αντοχή | >200VAC/50Hz/60s |
| Τιμή Δυναμικής Μεταβολής Αντίστασης | ≤20mΩ |
| Ονομαστική Ταχύτητα | 0-100 rpm |
| Διάρκεια Ζωής | 5 εκατομμύρια rpm |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | -55℃ ~ 85℃ |
| Υλικό Επαφής | Χρυσός-Χρυσός |
| Υλικό Κελύφους | Ανοξείδωτος χάλυβας |
| Μέγιστη Ροπή Εκκίνησης | 0.4 N.cm |
| Βάρος | <20g (χωρίς καλώδιο) |
| Βαθμός IP | IP51~IP68 προαιρετικό |