| Design Loop | 60 |
|---|---|
| Insulation Resistance | 500MΩ/500V/DC |
| Rated Voltage/current | 500VDC/1A |
| Dielectric Strength | ≥500VAC/50Hz/60s |
| Dynamic Resistance Change Value | ≤50mΩ |
| Circuits | 8 |
|---|---|
| Insulation Resistance | 220MΩ/250V/DC |
| Current | 240VDC/1A |
| Dielectric Strength | ≥300VAC/50Hz/60s |
| Dynamic Resistance Change Value | ≤10mΩ |
| Size | Ultra Small |
|---|---|
| Voltage Rating | 80V |
| Operating Speed | 0-1000rpm |
| Housing Material | Aluminum Alloy |
| Working Temperature | -40℃ To 65℃ |
| Designed Loop | 26、28、50( L=49.5) |
|---|---|
| Insulation Resistance | 500MΩ/500V/DC |
| Rated Voltage | 0-240VDC |
| Rated Current | 1 A |
| Dielectric Strength | 500VAC/50Hz/60s |
| Size | Ultra Small |
|---|---|
| Voltage Rating | 80V |
| Operating Speed | 0-1000rpm |
| Housing Material | Aluminum Alloy |
| Working Temperature | -40℃ To 65℃ |
| Designed Loop | 26、28、50( L=49.5) |
|---|---|
| Insulation Resistance | 500MΩ/500V/DC |
| Rated Voltage | 0-240VDC |
| Rated Current | 1 A |
| Dielectric Strength | 500VAC/50Hz/60s |
| Channel | 18 |
|---|---|
| Productname | Conductive Slip Ring |
| Protection Grade | IP51 |
| Working Life | 10 Million Circle |
| Rated Speed | 5000 Rpm |
| Design Loop | 20 |
|---|---|
| Life Expectancy | 10 Million Revolutions |
| Shell Material | Alluminum Alloy/304 Stainless Steel/316L Stainless Steel |
| Rate Speed | 0~3000 Rpm |
| Current Rating | 1A |
| Size | Ultra Small |
|---|---|
| Voltage Rating | 80V |
| Operating Speed | 0-1000rpm |
| Housing Material | Aluminum Alloy |
| Working Temperature | -40℃ To 65℃ |
| Dielectric Strength | ≥500VAC@50Hz |
|---|---|
| Maximum Current | 2A |
| Conducting Material | Copper |
| Working Temperature | -20°C To 60°C |
| Insulation Resistance | ≥1000MΩ |