| Rotating Speed | 0-1000 Rpm (1000-10000RPM Requires Customization) |
|---|---|
| Design Loop | 8 |
| Dielectric Strength | >250VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Mirror Processing Technology | Contact Surface Finish Ra0.02 For Reliable Electrical Contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative Brush Design For Extended Lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional Tolerance <0.01mm For High-precision Components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 For Protection Against Harsh Environments |
| Mirror Processing Technology | Contact Surface Finish Ra0.02 For Reliable Electrical Contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative Brush Design For Extended Lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional Tolerance <0.01mm For High-precision Components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 For Protection Against Harsh Environments |
| Rotating Speed | 0-3000 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | 6 |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Working Temperature | -45℃ ~ 60℃ |
| Maximum Current | 1A |
| Mirror Processing Technology | Contact Surface Finish Ra0.02 For Reliable Electrical Contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative Brush Design For Extended Lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional Tolerance <0.01mm For High-precision Components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 For Protection Against Harsh Environments |
| Mirror Processing Technology | Contact Surface Finish Ra0.02 For Reliable Electrical Contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative Brush Design For Extended Lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional Tolerance <0.01mm For High-precision Components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 For Protection Against Harsh Environments |