| Current Rating | 2A Per Circuit |
|---|---|
| Contact Material | Gold To Gold |
| Protection Level | IP54 |
| Working Temperature | -20℃ To +60℃ |
| Application | Rotary Transmission Of Signals And Power |
| Size | Small |
|---|---|
| Working Temperature | -20℃ To +60℃ |
| Application | Rotary Transmission Of Power And Signals |
| Protection Grade | IP54 |
| Voltage Rating | 240V |
| Rated Voltage | 0-100VDC |
|---|---|
| Rated Speed | 0-300 Rpm |
| Application Areas | Used For High-speed Testing Platform Strain Gauge Signals, Thermocouple Signals, Etc. |
| Shell Material | 303 Stainless Steel |
| Working Life | 10 Million Rpm |
| Shell Material | 303 Stainless Steel |
|---|---|
| Contact Material | Gold-gold |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 80℃ |
| Dielectric Strength | >200VAC/50Hz/60s |
| Rated Current | 1 A |
| Protection Grade | IP54 |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Current Rating | 2A Per Circuit |
| Working Temperature | -20℃ To 60℃ |
| Contact Material | Gold-Gold |
| Rotating Speed | 0-3000 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | 6 |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Working Temperature | -45℃ ~ 60℃ |
| Maximum Current | 1A |
| Rotating Speed | 0-1000 Rpm (1000-10000RPM Requires Customization) |
|---|---|
| Design Loop | 8 |
| Dielectric Strength | >250VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Rotating Speed | 0-1000 Rpm (1000-10000RPM Customizable) |
|---|---|
| Design Loop | 8 |
| Dielectric Strength | >250VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Dynamic Resistance | ≤10mΩ |
| Packaging Details | Carton |
|---|---|
| Delivery Time | 1~3 weeks |
| Place of Origin | Shenzhen |
| Brand Name | SPR-ing |
| Designed Loop | ≤18 |
|---|---|
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Rated Voltage | 80VDC |
| Rated Current | 1 A |
| Dielectric Strength | >300VAC/50Hz/60s |