| Rotating Speed | 0-1000 Rpm (1000-10000RPM Customizable) |
|---|---|
| Design Loop | 8 |
| Dielectric Strength | >250VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Dynamic Resistance | ≤10mΩ |
| Dielectric Strength | ≥300VAC/50Hz/60s |
|---|---|
| Current Rating | 1A |
| Operating Speed | 5000rpm |
| Mounting Method | Flange Mounting |
| Protection Level | IP51 |
| Rotating Speed | 0-10000 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | 18 |
| Working Life | 10 Million Circle |
| Dynamic Resistance Change | ≤20mΩ |
| Working Temperature | -50℃ ~ 80℃ |
| Rotating Speed | 0-3000 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | 6 |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Working Temperature | -45℃ ~ 60℃ |
| Maximum Current | 1A |
| Rotating Speed | 0-1000 Rpm (1000-10000RPM Requires Customization) |
|---|---|
| Design Loop | 8 |
| Dielectric Strength | >250VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Contact Material | Gold-Gold |
|---|---|
| Current Rating | 2A |
| Size | Small |
| Protection Grade | IP54 |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Designed Loop | 26、28、50( L=49.5) |
|---|---|
| Insulation Resistance | 500MΩ/500V/DC |
| Rated Voltage | 0-240VDC |
| Rated Current | 1 A |
| Dielectric Strength | 500VAC/50Hz/60s |
| Shell Material | 303 Stainless Steel |
|---|---|
| Operating Humidity | ≤80% |
| Contact Material | Gold-gold |
| Working Life | 10 Million Rpm |
| Application Areas | Used For High-speed Testing Platform Strain Gauge Signals, Thermocouple Signals, Etc. |
| Rated Speed | 0-100 Rpm |
|---|---|
| Operating Env | -40~80℃, ≤80% RH |
| Insulation Resistance | 500MΩ/500VDC |
| Rated V/I | 0-240VDC/Max 1A |
| Dielectric Strength | 500VAC/50Hz/60s |
| Rotating Speed | 0-10000 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | 18 |
| Working Life | 10 Million Circle |
| Dynamic Resistance Change | ≤20mΩ |
| Working Temperature | -50℃ ~ 80℃ |