| 쉘 재료 | 303 스테인레스 스틸 |
|---|---|
| 와이어 규격 | AF200-0.05mm² |
| 설계된 루프 | 50, 40, 30, 20 |
| 최대 시작 토크 | 1 N.CM |
| 접촉 자료 | 골드-골드 |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| 설계된 루프 | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| 와이어 규격 | AF200-0.05mm² |
| 작동 습도 | ≤80% |
| 정격 속도 | 0-300 rpm |
| 접촉 자료 | 골드-골드 |
| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| 설계된 루프 | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| 제품 카테고리 | 작은 슬립 링 |
| 단열성 저항 | 200mΩ/250V/DC |
| 쉘 재료 | 303 스테인레스 스틸 |
| 작동 습도 | ≤80% |
| 설계된 루프 | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| 제품 카테고리 | 작은 슬립 링 |
| 단열성 저항 | 200mΩ/250V/DC |
| 쉘 재료 | 303 스테인레스 스틸 |
| 작동 습도 | ≤80% |
| 채널 | 18 |
|---|---|
| 제품명 | 전도성 슬립 링 |
| 보호 등급 | IP51 |
| 직장 생활 | 천만 원 |
| 정격 속도 | 5000 rpm |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| 제품명 | 긴 수명의 슬립 링 |
|---|---|
| 신호 유형 | 아날로그 및 디지털 신호 |
| 연락하다 | 골드-골드 |
| 현재 등급 | 1A |
| 온도 범위 | -40℃ ~ 80℃ |
| Operating speed | 5000 RPM |
|---|---|
| Designed Loop | 18 |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Working Life | 10 million rpm |
| Productname | Conductive Slip Ring |