| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
|---|---|
| Specificatie van de draad | AF200-0,05 mm2 |
| Ontworpen lus | 50, 40, 30, 20 |
| Maximaal startkoppel | 1 N.cm |
| Contactmateriaal | Goudgoud |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Ontworpen lus | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Specificatie van de draad | AF200-0,05 mm2 |
| Bedieningsvochtigheid | ≤ 80% |
| Nominale snelheid | 0-300 Rpm |
| Contactmateriaal | Goudgoud |
| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| Ontworpen lus | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Productcategorie | Mini Sleepring |
| Isolatieweerstand | 200 MΩ/250V/DC |
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
| Bedieningsvochtigheid | ≤80% |
| Ontworpen lus | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Productcategorie | Mini Sleepring |
| Isolatieweerstand | 200 MΩ/250V/DC |
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
| Bedieningsvochtigheid | ≤80% |
| Kanaal | 18 |
|---|---|
| Productnaam | Leidinggevende slipring |
| Beschermingscijfer | IP51 |
| Werkend leven | 10 miljoen cirkel |
| Nominale snelheid | 5000 tpm |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Productnaam | Slipring met lange levensduur |
|---|---|
| Signaaltype | Analoge en digitale signalen |
| Contact | Goud-goud |
| Huidige beoordeling | 1A |
| Temperatuurbereik | -40℃ ~ 80℃ |
| Operating speed | 5000 RPM |
|---|---|
| Designed Loop | 18 |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Working Life | 10 million rpm |
| Productname | Conductive Slip Ring |