| Материал раковины | 303 Нержавеющая сталь |
|---|---|
| Спецификация провода | AF200-0,05 мм2 |
| Разработанный контур | 50, 40, 30, 20 |
| Максимальный исходный крутящий момент | 1 Н.см. |
| Контактный материал | Золотой золотой |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Разработанный контур | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Спецификация провода | AF200-0,05 мм2 |
| Работая влажность | ≤ 80% |
| Рейтинг скорости | 0-300 оборотов в минуту |
| Контактный материал | Золотой золотой |
| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| Разработанная петля | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Категория продукта | Миниатюрное контактное кольцо |
| Устойчивость к изоляции | 200 МОм/250 В/DC |
| Материал раковины | 303 Нержавеющая сталь |
| Работая влажность | ≤80% |
| Разработанная петля | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Категория продукта | Миниатюрное контактное кольцо |
| Устойчивость к изоляции | 200 МОм/250 В/DC |
| Материал раковины | 303 Нержавеющая сталь |
| Работая влажность | ≤80% |
| Канал | 18 |
|---|---|
| Название продукта | Проводящее скольжение |
| Защитный класс | IP51 |
| Трудовая жизнь | 10 миллионов кругов |
| Номинальная скорость | 5000 об / мин |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Название продукта | Скользящее кольцо с длительным сроком службы |
|---|---|
| Тип сигнала | Аналоговые и цифровые сигналы |
| Контакт | Золото-Золото |
| Текущий рейтинг | 1А |
| Диапазон температур | -40℃ ~ 80℃ |
| Operating speed | 5000 RPM |
|---|---|
| Designed Loop | 18 |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Working Life | 10 million rpm |
| Productname | Conductive Slip Ring |