| Schalenmaterial | Edelstahl 303 |
|---|---|
| Spezifikation des Drahtes | AF200-0.05mm² |
| Entworfene Schleife | 50, 40, 30, 20 |
| Maximales Anlaufdrehmoment | 1 N.cm |
| Kontaktmaterial | Goldgold |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Entworfene Schleife | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Spezifikation des Drahtes | AF200-0.05mm² |
| Betriebsfeuchtigkeit | ≤ 80% |
| Bewertungsgeschwindigkeit | 0 bis 300 Umdrehungen pro Minute |
| Kontaktmaterial | Goldgold |
| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| Schleife entworfen | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Produktkategorie | Mini-Slip-Ring |
| Isolationsresistenz | 200 mΩ/250 V/dc |
| Schalenmaterial | Edelstahl 303 |
| Betriebsfeuchtigkeit | ≤ 80% |
| Schleife entworfen | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Produktkategorie | Mini-Slip-Ring |
| Isolationsresistenz | 200 mΩ/250 V/dc |
| Schalenmaterial | Edelstahl 303 |
| Betriebsfeuchtigkeit | ≤ 80% |
| Kanal | 18 |
|---|---|
| Produktname | Leitfähiger Rutschring |
| Schutznote | IP51 |
| Arbeitsleben | 10-Millionen-Kreis |
| Nenngeschwindigkeit | 5000 U / min |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Produktname | Langlebiger Schleifring |
|---|---|
| Signaltyp | Analoge und digitale Signale |
| Kontakt | Gold-Gold |
| Aktuelle Bewertung | 1A |
| Temperaturbereich | -40℃ ~ 80℃ |
| Operating speed | 5000 RPM |
|---|---|
| Designed Loop | 18 |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Working Life | 10 million rpm |
| Productname | Conductive Slip Ring |