| Material de concha | Acero inoxidable 303 |
|---|---|
| Especificación del alambre | AF200-0.05mm² |
| Bucle diseñado | 50, 40, 30, 20 |
| Par máximo de arranque | 1 N.cm |
| Material de contacto | Dorado de oro |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Bucle diseñado | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Especificación del alambre | AF200-0.05mm² |
| Humedad operativa | ≤ 80% |
| Velocidad nominal | 0-300 Rpm |
| Material de contacto | Dorado de oro |
| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| Bucle diseñado | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Categoría de productos | Mini anillo de deslizamiento |
| Resistencia a aislamiento | 200MΩ/250V/DC |
| Material de concha | Acero inoxidable 303 |
| Humedad operativa | ≤80% |
| Bucle diseñado | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Categoría de productos | Mini anillo de deslizamiento |
| Resistencia a aislamiento | 200MΩ/250V/DC |
| Material de concha | Acero inoxidable 303 |
| Humedad operativa | ≤80% |
| Canal | 18 |
|---|---|
| Nombre del producto | Anillo de deslizamiento conductor |
| Grado de protección | IP51 |
| vida laboral | 10 millones de círculo |
| velocidad nominal | 5000 rpm |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Nombre del producto | Anillo colector de larga duración |
|---|---|
| Tipo de señal | Señales analógicas y digitales. |
| Contacto | Oro-Oro |
| Clasificación actual | 1A |
| Rango de temperatura | -40 ℃ ~ 80 ℃ |
| Operating speed | 5000 RPM |
|---|---|
| Designed Loop | 18 |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Working Life | 10 million rpm |
| Productname | Conductive Slip Ring |