| Isolatieweerstand | 200 MΩ/250V/DC |
|---|---|
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
| Productnaam | Compacte slipring, hoge snelheid roterende ring, lange levensduur, verbindingsring |
| Draadspecificatie | AF200-0,05 mm2 |
| Nominale stroom | 1 a |
| Ontwerplus | 20 |
|---|---|
| Levensverwachting | 10 miljoen omwentelingen |
| Shell-materiaal | Alluminumlegering/304 roestvrij staal/316L roestvrij staal |
| Velociteit | 0~3000 tpm |
| Huidige beoordeling | 1A |
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
|---|---|
| Contactmateriaal | Goudgoud |
| Werktemperatuur | -40℃ ~ 80℃ |
| Diëlektrische sterkte | > 200VAC/50Hz/60s |
| Nominale stroom | 1 A |
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
|---|---|
| Bedieningsvochtigheid | ≤ 80% |
| Contactmateriaal | Goudgoud |
| Werkend leven | 10 miljoen t/min |
| Toepassingsgebieden | Gebruikt voor snelle testplatformen voor rekstrooksignalen, thermocouplesignalen, enz. |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| Contact Material | Gold-gold |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| Contact Material | Kim-Kim |
|---|---|
| Integrated Pouring Process | Concentricity ≤0.01mm for structural stability |
| Manufacturing Location | Jiujiang |
| Rated Speed | 2000-18000 Rpm |
| Ingress Protection | IP65 |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| Precisieonderdelen productieproces | Dimensionale tolerantie <0,01 mm voor zeer nauwkeurige componenten |
|---|---|
| Geavanceerd borstelfilament -modulatieproces | Innovatief borstelontwerp voor een langere levensduur |
| Compact ontwerp | Klein formaat en compacte structuur voor aanpassingsvermogen |
| Werkend leven | 100 miljoen revoluties |
| Robuust structureel ontwerp | 304 roestvrijstalen structuur voor harde omgevingen |