| Resistência ao isolamento | 200mΩ/250V/DC |
|---|---|
| Material da concha | 303 Aço inoxidável |
| Nome do produto | Anel de contato de tamanho compacto Anel rotativo de alta velocidade Anel de junta de longa vida úti |
| Especificação de fio | AF200-0.05mm² |
| Corrente classificada | 1 a |
| Ciclo de projeto | 20 |
|---|---|
| Expectativa de vida | 10 milhões de revoluções |
| Material da casca | Liga de alumínio/aço inoxidável 304/aço inoxidável 316L |
| Velocidade de Rotação | 0~3000RPM |
| Classificação atual | 1A |
| Material da concha | 303 Aço inoxidável |
|---|---|
| Material de contato | Ouro dourado |
| Temperatura de funcionamento | -40℃ ~ 80℃ |
| Força dielétrica | > 200VAC/50Hz/60s |
| Corrente classificada | 1 A |
| Material da concha | 303 Aço inoxidável |
|---|---|
| Umidade operacional | ≤ 80% |
| Material de contato | Ouro dourado |
| Vida profissional | 10 milhões de rpm |
| Áreas de aplicação | Usado para sinais de extensômetros, sinais de termopar, etc., em plataformas de teste de alta veloci |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| Contact Material | Gold-gold |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| Contact Material | Kim-Kim |
|---|---|
| Integrated Pouring Process | Concentricity ≤0.01mm for structural stability |
| Manufacturing Location | Jiujiang |
| Rated Speed | 2000-18000 Rpm |
| Ingress Protection | IP65 |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| Processo de fabricação de peças de precisão | Tolerância dimensional <0,01mm para componentes de alta precisão |
|---|---|
| Processo avançado de modulação do filamento de pincel | Design inovador de pincel para vida útil prolongada |
| Design compacto | Tamanho pequeno e estrutura compacta para adaptabilidade |
| Vida profissional | 100 milhões de revoluções |
| Projeto estrutural robusto | 304 Estrutura de aço inoxidável para ambientes agressivos |