| Résistance à l'isolation | 200mΩ / 250V / DC |
|---|---|
| Matériau de coquille | 303 Acier inoxydable |
| Nom de produit | Compacte taille anneau glissante à grande vitesse anneau rotatif longue durée de vie anneau joint |
| Spécification de fil | AF200-0.05mm² |
| Courant nominal | 1 a |
| Boucle de conception | 20 |
|---|---|
| Espérance de vie | 10 millions de tours |
| Matériau de la coque | Alliage d'aluminium/acier inoxydable 304/acier inoxydable 316L |
| Vitesse nominale | 0~3000 tr/min |
| Note actuelle | 1A |
| Matériau de coquille | 303 Acier inoxydable |
|---|---|
| Matériau de contact | Or or |
| Température de fonctionnement | -40℃ | 80℃ |
| Résistance diélectrique | >200VAC/50Hz/60s |
| Courant nominal | 1 A |
| Matériau de coquille | 303 Acier inoxydable |
|---|---|
| Humidité opérationnelle | ≤ 80% |
| Matériau de contact | Or or |
| Vie professionnelle | 10 millions de tours par minute |
| Zones de candidature | Utilisé pour les signaux de jauges de contrainte de plateforme d'essai à grande vitesse, les signaux |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| Contact Material | Gold-gold |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| Contact Material | Kim-Kim |
|---|---|
| Integrated Pouring Process | Concentricity ≤0.01mm for structural stability |
| Manufacturing Location | Jiujiang |
| Rated Speed | 2000-18000 Rpm |
| Ingress Protection | IP65 |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| Processus de fabrication des pièces de précision | Tolérance dimensionnelle <0,01 mm pour les composants de haute précision |
|---|---|
| Processus de modulation de filament de pinceau avancé | Conception de pinceaux innovants pour une durée de vie prolongée |
| Conception compacte | Petite taille et structure compacte pour l'adaptabilité |
| Vie professionnelle | 100 millions de révolutions |
| Conception structurelle robuste | 304 Structure en acier inoxydable pour des environnements durs |