| Rotating Speed | 0-100 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | ≤44 |
| Working Life | 5 Million Rpm |
| Dynamic Resistance Change | ≤20mΩ |
| Working Temperature | -55℃ ~ 85℃ |
| Rotating Speed | 0-1000 Rpm (1000-10000RPM Requires Customization) |
|---|---|
| Design Loop | 8 |
| Dielectric Strength | >250VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Packaging Details | Carton |
|---|---|
| Delivery Time | 1~3 weeks |
| Place of Origin | Shenzhen |
| Brand Name | SPR-ing |
| Operating Speed | 5000rpm |
|---|---|
| Design Loop | 18 |
| Current Rating | 1A |
| Installation | Flange Installation |
| Temperature | -40℃~+80℃ |
| Rotating Speed | 0-100 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | ≤44 |
| Working Life | 5 Million Rpm |
| Dynamic Resistance Change | ≤20mΩ |
| Working Temperature | -55℃ ~ 85℃ |
| Design Loop | 60 |
|---|---|
| Insulation | 500MΩ@500VDC |
| Current Load | 500VDC/1A |
| Speed | >15000rpm |
| Durability | 50M Cycles |
| Dielectric Strength | ≥300VAC/50Hz/60s |
|---|---|
| Current Rating | 1A |
| Operating Speed | 5000rpm |
| Mounting Method | Flange Mounting |
| Protection Level | IP51 |
| Dielectric Strength | >200VAC/50Hz/60s |
|---|---|
| Weight | <60g (not Include Wire) |
| Contact Material | Gold-gold |
| Wire Specification | AF200-0.05mm² |
| Rated Current | 1 A |
| Speed | 0-100rpm |
|---|---|
| Service Life | 10⁷ Rpm |
| Design Loop | 26/28/50 (L=49.5) |
| Rated V/I | 0-240VDC/1A Max |
| Contact Material | Gold–Gold |
| Design Loop | 60 |
|---|---|
| Insulation Resistance | 500MΩ/500V/DC |
| Rated Voltage/current | 500VDC/1A |
| Dielectric Strength | ≥500VAC/50Hz/60s |
| Dynamic Resistance Change Value | ≤50mΩ |