| Current Rating | 2A Per Circuit |
|---|---|
| Contact Material | Gold To Gold |
| Protection Level | IP54 |
| Working Temperature | -20℃ To +60℃ |
| Application | Rotary Transmission Of Signals And Power |
| Designed Loop | ≤18 |
|---|---|
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Rated Voltage | 80VDC |
| Rated Current | 1 A |
| Dielectric Strength | >300VAC/50Hz/60s |
| Designed Loop | ≤18 |
|---|---|
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Rated Voltage | 80VDC |
| Rated Current | 1 A |
| Dielectric Strength | >300VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 1000MΩ @ 500VDC |
|---|---|
| Rotating Speed | 100000RPM |
| Current | 1 A/circuit |
| Work Speed | 0~20000rpm |
| Feture | High Speed |
| Designed Loop | ≤18 |
|---|---|
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Rated Voltage | 80VDC |
| Rated Current | 1 A |
| Dielectric Strength | >300VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 1000MΩ @ 500VDC |
|---|---|
| Rotating Speed | 100000RPM |
| Current | 1 A/circuit |
| Work Speed | 0~20000rpm |
| Feture | High Speed |
| Insulation Resistance | 1000MΩ @ 500VDC |
|---|---|
| Rotating Speed | 100000RPM |
| Current | 1 A/circuit |
| Work Speed | 0~20000rpm |
| Feture | High Speed |
| Insulation Resistance | 1000MΩ @ 500VDC |
|---|---|
| Rotating Speed | 100000RPM |
| Current | 1 A/circuit |
| Work Speed | 0~20000rpm |
| Feture | High Speed |
| Insulation Resistance | 1000MΩ @ 500VDC |
|---|---|
| Rotating Speed | 100000RPM |
| Current | 1 A/circuit |
| Work Speed | 0~20000rpm |
| Feture | High Speed |
| Rotating Speed | 0-10000 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | 18 |
| Working Life | 10 Million Circle |
| Dynamic Resistance Change | ≤20mΩ |
| Working Temperature | -50℃ ~ 80℃ |