| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| 製品名 | 長寿命 1000万 RPM スリップリング |
|---|---|
| 接触材料 | ゴールドゴールド |
| シェル素材 | 303 ステンレス |
| 誘電強度 | >200VAC/50Hz/60秒 |
| 設計されたループ | 50, 40, 30, 20 |
| シェル素材 | 303 ステンレス |
|---|---|
| 湿度の動作 | ≤80% |
| 最大出力トルク | 1 N.cm |
| 接触材料 | ゴールドゴールド |
| 製品カテゴリ | ミニスリップリング |
| シェル素材 | 303 ステンレス |
|---|---|
| アプリケーション領域 | 高速テストプラットフォームのストレンドメージャー信号,熱対信号などに使用される. |
| 製品カテゴリ | ミニスリップリング |
| 断熱抵抗 | 200MΩ/250V/DC |
| 湿度の動作 | ≤80% |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| 接触材料 | ゴールドゴールド |
|---|---|
| シェル素材 | 303 ステンレス |
| 絶縁抵抗 | 200MΩ/250V/DC |
| 設計されたループ | 50, 40, 30, 20 |
| 湿度の動作 | ≤80% |
| 温度 | -40°C~+80°C |
|---|---|
| 鉛線の長さ | 回転子:300のmmの固定子:300のmm |
| アドバテージ | 長寿 |
| 接触材料 | 金 |
| 住宅用材料 | アルミニウム |
| 温度 | -40°C~+80°C |
|---|---|
| 鉛線の長さ | 回転子:300のmmの固定子:300のmm |
| アドバテージ | 長寿 |
| 接触材料 | 金 |
| 住宅用材料 | アルミニウム |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| 設計されたループ | ≤18 |
|---|---|
| 断熱抵抗 | 250MΩ/250V/DC |
| 定格電圧 | 80VDC |
| 定数電流 | 1A |
| 誘電耐力 | >300VAC/50Hz/60s |