| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| Product name | Lange levensduur 10 miljoen RPM sleepringen |
|---|---|
| Contactmateriaal | Goudgoud |
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
| Diëlektrische sterkte | > 200VAC/50Hz/60s |
| Ontworpen lus | 50, 40, 30, 20 |
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
|---|---|
| Bedieningsvochtigheid | ≤ 80% |
| Maximaal startkoppel | 1 N.cm |
| Contactmateriaal | Goudgoud |
| Productcategorie | Mini Sleepring |
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
|---|---|
| Toepassingsgebieden | Gebruikt voor snelle testplatformen voor rekstrooksignalen, thermocouplesignalen, enz. |
| Productcategorie | Mini Sleepring |
| Isolatieweerstand | 200MΩ/250V/DC |
| Bedieningsvochtigheid | ≤ 80% |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Contactmateriaal | Goudgoud |
|---|---|
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
| Isolatieweerstand | 200MΩ/250V/DC |
| Ontworpen lus | 50, 40, 30, 20 |
| Bedieningsvochtigheid | ≤ 80% |
| Temperatuur | -40°C~+80°C |
|---|---|
| Lange looddraad | Rotor: 300 mm-Stator: 300 mm |
| Advatage | Lange levensduur |
| Contactmateriaal | Goud |
| Huismateriaal | Aluminium |
| Temperatuur | -40°C~+80°C |
|---|---|
| Lange looddraad | Rotor: 300 mm-Stator: 300 mm |
| Advatage | Lange levensduur |
| Contactmateriaal | Goud |
| Huismateriaal | Aluminium |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| Ontworpen lus | ≤18 |
|---|---|
| Isolatieweerstand | 250MΩ/250V/DC |
| Nominale spanning | 80VDC |
| nominale stroom | 1 A |
| Dielectrische sterkte | > 300VAC/50Hz/60s |