| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| Nome do produto | Vida Útil Prolongada com Anéis Coletores de 10 Milhões RPM |
|---|---|
| Material de contato | Ouro dourado |
| Material da concha | 303 Aço inoxidável |
| Força dielétrica | > 200VAC/50Hz/60s |
| Loop projetado | 50, 40, 30, 20 |
| Material da concha | 303 Aço inoxidável |
|---|---|
| Umidade operacional | ≤ 80% |
| Torque de arranque máximo | 1 N.cm |
| Material de contato | Ouro dourado |
| Categoria de produto | Mini Slip Ring |
| Material da concha | 303 Aço inoxidável |
|---|---|
| Áreas de aplicação | Usado para sinais de extensômetros, sinais de termopar, etc., em plataformas de teste de alta veloci |
| Categoria de produto | Mini Slip Ring |
| Resistência ao isolamento | 200MΩ/250V/DC |
| Umidade operacional | ≤ 80% |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Material de contato | Ouro dourado |
|---|---|
| Material da concha | 303 Aço inoxidável |
| Resistência de isolamento | 200MΩ/250V/DC |
| Loop projetado | 50, 40, 30, 20 |
| Umidade operacional | ≤ 80% |
| Temperatura | -40°C~+80°C |
|---|---|
| comprimento do fio de chumbo | Rotor: estator de 300 milímetros: 300 milímetros |
| Advatage | Duração de vida |
| Material de contacto | Ouro |
| Material da Carcaça | Alumínio |
| Temperatura | -40°C~+80°C |
|---|---|
| comprimento do fio de chumbo | Rotor: estator de 300 milímetros: 300 milímetros |
| Advatage | Duração de vida |
| Material de contacto | Ouro |
| Material da Carcaça | Alumínio |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| Loop projetado | ≤18 |
|---|---|
| Resistência ao isolamento | 250MΩ/250V/DC |
| Tensão Nominal | 80VDC |
| corrente nominal | 1 A |
| Força dielétrica | > 300VAC/50Hz/60s |