| مقاومة العزل | 200mΩ/250V/DC |
|---|---|
| مادة الصدفة | 303 الفولاذ المقاوم للصدأ |
| اسم المنتج | حلقة زلة الحجم conpact عالي السرعة حلقة دوارة طويلة العمر الافتتاحية حلقة مفصل |
| مواصفات الأسلاك | AF200-0.05MM مم |
| تصنيف التيار | 1 أ |
| حلقة التصميم | 20 |
|---|---|
| متوسط العمر المتوقع | 10 مليون دورة |
| مادة القشرة | سبائك الألومنيوم/304 الفولاذ المقاوم للصدأ/316L الفولاذ المقاوم للصدأ |
| معدل السرعة | 0 ~ 3000 دورة في الدقيقة |
| التصنيف الحالي | 1 أ |
| مادة الصدفة | 303 الفولاذ المقاوم للصدأ |
|---|---|
| مادة الاتصال | الذهب الذهبي |
| درجة حرارة التشغيل | -40 ℃ ~ 80 ℃ |
| القوة العازلة | > 200vac/50hz/60s |
| تصنيف التيار | 1 أ |
| مادة الصدفة | 303 الفولاذ المقاوم للصدأ |
|---|---|
| تشغيل الرطوبة | ≤80٪ |
| مادة الاتصال | الذهب الذهبي |
| حياة العمل | 10 مليون دورة في الدقيقة |
| مجالات التطبيق | تستخدم لإشارات مقياس سلالة منصة اختبار عالية السرعة ، إشارات الحرارية ، إلخ. |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| Contact Material | Gold-gold |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| Contact Material | Kim-Kim |
|---|---|
| Integrated Pouring Process | Concentricity ≤0.01mm for structural stability |
| Manufacturing Location | Jiujiang |
| Rated Speed | 2000-18000 Rpm |
| Ingress Protection | IP65 |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| عملية تصنيع الأجزاء الدقيقة | التسامح الأبعاد <0.01 مم للمكونات عالية الدقة |
|---|---|
| عملية تعديل خيوط الفرشاة المتقدمة | تصميم الفرشاة المبتكرة لعمر ممتد |
| تصميم مضغوط | الحجم الصغير والبنية المدمجة للتكيف |
| حياة العمل | 100 مليون ثورة |
| تصميم هيكلي قوي | 304 هيكل الفولاذ المقاوم للصدأ للبيئات القاسية |