| مقاومت عایق | 200MΩ/250V/DC |
|---|---|
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
| نام محصول | حلقه لغزش اندازه Conpact حلقه چرخشی با سرعت بالا حلقه طول عمر طولانی مدت |
| مشخصات سیم | AF200-0.05mm² |
| جریان فعلی | 1 الف |
| حلقه طراحی | 20 |
|---|---|
| امید به زندگی | 10 میلیون انقلاب |
| مواد پوسته | آلیاژ آلومینیوم / فولاد ضد زنگ 304 / فولاد ضد زنگ 316 لیتر |
| سرعت را ارزیابی کنید | 0 تا 3000 دور در دقیقه |
| رتبه بندی فعلی | 1A |
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
|---|---|
| مواد تماس | طلا-طلا |
| دمای عملیاتی | -40 ~ 80 ℃ |
| قدرت دی الکتریک | > 200VAC/50Hz/60s |
| جریان فعلی | 1 A |
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
|---|---|
| رطوبت عملیاتی | ≤80% |
| مواد تماس | طلا-طلا |
| زندگی کاری | 10 میلیون دور در دقیقه |
| مناطق کاربردی | مورد استفاده برای تست های پر سرعت سیگنال های فشار سنج سکو ، سیگنال های ترموکوپل و غیره |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| Contact Material | Gold-gold |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| Contact Material | Kim-Kim |
|---|---|
| Integrated Pouring Process | Concentricity ≤0.01mm for structural stability |
| Manufacturing Location | Jiujiang |
| Rated Speed | 2000-18000 Rpm |
| Ingress Protection | IP65 |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Robust Structural Design | 304 stainless steel structure for harsh environments |
| فرآیند ساخت قطعات دقیق | تحمل بعدی <0.01 میلی متر برای اجزای با دقت بالا |
|---|---|
| فرآیند مدولاسیون رشته برس پیشرفته | طراحی برس نوآورانه برای طول عمر طولانی |
| طراحی فشرده | اندازه کوچک و ساختار جمع و جور برای سازگاری |
| زندگی کاری | 100 میلیون چرخش |
| طراحی ساختاری قوی | 304 ساختار فولاد ضد زنگ برای محیط های سخت |