| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
|---|---|
| مشخصات سیم | AF200-0.05mm² |
| حلقه طراحی شده | 50 ، 40 ، 30 ، 20 |
| حداکثر گشتاور شروع | 1 n.cm |
| مواد تماس | طلا-طلا |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| حلقه طراحی شده | 50 ، 40 ، 30 ، 20 |
|---|---|
| مشخصات سیم | AF200-0.05mm² |
| رطوبت عملیاتی | ≤80% |
| سرعت | 0-300 دور در دقیقه |
| مواد تماس | طلا-طلا |
| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| حلقه طراحی شده | 50 ، 40 ، 30 ، 20 |
|---|---|
| دسته محصولات | انگشتر لغزنده مینی |
| مقاومت عایق | 200MΩ/250V/DC |
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
| رطوبت عملیاتی | 80 ٪ |
| حلقه طراحی شده | 50 ، 40 ، 30 ، 20 |
|---|---|
| دسته محصولات | انگشتر لغزنده مینی |
| مقاومت عایق | 200MΩ/250V/DC |
| ماده پوسته | 303 فولاد ضد زنگ |
| رطوبت عملیاتی | 80 ٪ |
| کانال | 18 |
|---|---|
| نام محصول | حلقه لغزش رسانا |
| درجه حفاظت | IP51 |
| زندگی کاری | دایره 10 میلیونی |
| سرعت نامی | 5000 دور در دقیقه |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| نام محصول | انگشتر لغزش طولانی مدت |
|---|---|
| نوع سیگنال | سیگنال های آنالوگ و دیجیتال |
| تماس بگیرید | طلا-طلا |
| رتبه بندی فعلی | 1A |
| محدوده دما | -40 ~ 80 ℃ |
| Operating speed | 5000 RPM |
|---|---|
| Designed Loop | 18 |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Working Life | 10 million rpm |
| Productname | Conductive Slip Ring |