| शेल सामग्री | 303 स्टेनलेस स्टील |
|---|---|
| तार विशिष्टता | AF200-0.05 मिमी कैसे |
| डिज़ाइन किया गया पाश | 50, 40, 30, 20 |
| अधिकतम प्रारंभिक टोक़ | 1 एन.सी.एम. |
| संपर्क सामग्री | सोना सोना |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| डिज़ाइन किया गया पाश | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| तार विशिष्टता | AF200-0.05 मिमी कैसे |
| संचालन आर्द्रता | ≤80% |
| मूल्याँकन की गति | 0-300 आरपीएम |
| संपर्क सामग्री | सोना सोना |
| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| डिज़ाइन किया गया पाश | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| उत्पाद श्रेणी | मिनी पर्ची की अंगूठी |
| इन्सुलेशन प्रतिरोध | 200 मीटर/250 वी/डीसी |
| शेल सामग्री | 303 स्टेनलेस स्टील |
| संचालन आर्द्रता | ≤80% |
| डिज़ाइन किया गया पाश | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| उत्पाद श्रेणी | मिनी पर्ची की अंगूठी |
| इन्सुलेशन प्रतिरोध | 200 मीटर/250 वी/डीसी |
| शेल सामग्री | 303 स्टेनलेस स्टील |
| संचालन आर्द्रता | ≤80% |
| चैनल | 18 |
|---|---|
| प्रोडक्ट का नाम | प्रवाहकीय पर्ची की अंगूठी |
| संरक्षण ग्रेड | आईपी51 |
| कामकाजी जीवन | 10 मिलियन सर्कल |
| मूल्याँकन की गति | 5000 आरपीएम |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| प्रोडक्ट का नाम | लंबे समय तक चलने वाली स्लिप रिंग |
|---|---|
| सिग्नल प्रकार | एनालॉग और डिजिटल सिग्नल |
| संपर्क | सोना सोना |
| वर्तमान रेटिंग | 1 क |
| तापमान सीमा | -40℃ ~ 80℃ |
| Operating speed | 5000 RPM |
|---|---|
| Designed Loop | 18 |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Working Life | 10 million rpm |
| Productname | Conductive Slip Ring |