| শেল উপাদান | 303 স্টেইনলেস স্টীল |
|---|---|
| তারের স্পেসিফিকেশন | AF200-0.05 মিমি ² |
| ডিজাইন করা লুপ | 50, 40, 30, 20 |
| সর্বাধিক শুরু টর্ক | 1 এন.সি.এম. |
| যোগাযোগ উপাদান | সোনা-সোনা |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| ডিজাইন করা লুপ | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| তারের স্পেসিফিকেশন | AF200-0.05 মিমি ² |
| অপারেটিং আর্দ্রতা | ≤80% |
| রেটেড গতি | 0-300 আরপিএম |
| যোগাযোগ উপাদান | সোনা-সোনা |
| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| ডিজাইন করা লুপ | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| পণ্য বিভাগ | মিনি স্লিপ রিং |
| নিরোধক প্রতিরোধ | 200MΩ/250V/dc |
| শেল উপাদান | 303 স্টেইনলেস স্টীল |
| অপারেটিং আর্দ্রতা | ≤80% |
| ডিজাইন করা লুপ | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| পণ্য বিভাগ | মিনি স্লিপ রিং |
| নিরোধক প্রতিরোধ | 200MΩ/250V/dc |
| শেল উপাদান | 303 স্টেইনলেস স্টীল |
| অপারেটিং আর্দ্রতা | ≤80% |
| চ্যানেল | 18 |
|---|---|
| পণ্যের নাম | পরিবাহী স্লিপ রিং |
| সুরক্ষা গ্রেড | IP51 |
| কর্মজীবন | 10 মিলিয়ন বৃত্ত |
| রেট করা গতি | 5000 আরপিএম |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| পণ্যের নাম | দীর্ঘ জীবন স্লিপ রিং |
|---|---|
| সংকেত প্রকার | এনালগ এবং ডিজিটাল সংকেত |
| যোগাযোগ | সোনা-সোনা |
| বর্তমান রেটিং | 1A |
| টেম্প রেঞ্জ | -40℃ ~ 80℃ |
| Operating speed | 5000 RPM |
|---|---|
| Designed Loop | 18 |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Working Life | 10 million rpm |
| Productname | Conductive Slip Ring |