| Vật liệu vỏ | 303 Thép không gỉ |
|---|---|
| Thông số kỹ thuật dây | AF200-0,05mm² |
| Vòng lặp được thiết kế | 50, 40, 30, 20 |
| Mô -men xoắn bắt đầu tối đa | 1 n.cm |
| Vật liệu tiếp xúc | Vàng-Vàng |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Vòng lặp được thiết kế | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Thông số kỹ thuật dây | AF200-0,05mm² |
| Hoạt động độ ẩm | ≤80% |
| Tốc độ định mức | 0-300 vòng / phút |
| Vật liệu tiếp xúc | Vàng-Vàng |
| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| Vòng lặp được thiết kế | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Danh mục sản phẩm | vòng trượt nhỏ |
| Điện trở cách nhiệt | 200mΩ/250V/dc |
| Vật liệu vỏ | 303 Thép không gỉ |
| Hoạt động độ ẩm | ≤80% |
| Vòng lặp được thiết kế | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Danh mục sản phẩm | vòng trượt nhỏ |
| Điện trở cách nhiệt | 200mΩ/250V/dc |
| Vật liệu vỏ | 303 Thép không gỉ |
| Hoạt động độ ẩm | ≤80% |
| Kênh | 18 |
|---|---|
| Tên sản phẩm | Vòng trượt dẫn điện |
| Lớp bảo vệ | IP51 |
| cuộc sống làm việc | vòng tròn 10 triệu |
| Tốc độ định mức | 5000 vòng / phút |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Tên sản phẩm | Vòng trượt có tuổi thọ cao |
|---|---|
| Loại tín hiệu | Tín hiệu analog và kỹ thuật số |
| Liên hệ | Vàng-Vàng |
| Đánh giá hiện tại | 1A |
| Phạm vi nhiệt độ | -40oC ~ 80oC |
| Operating speed | 5000 RPM |
|---|---|
| Designed Loop | 18 |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Working Life | 10 million rpm |
| Productname | Conductive Slip Ring |