| Bahan shell | 303 Baja tahan karat |
|---|---|
| Spesifikasi kawat | AF200-0.05mm² |
| Loop yang dirancang | 50, 40, 30, 20 |
| Torsi awal maksimum | 1 n.cm |
| Bahan kontak | Emas emas |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Loop yang dirancang | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Spesifikasi kawat | AF200-0.05mm² |
| Kelembaban operasi | ≤80% |
| Kecepatan Dinilai | 0-300rpm |
| Bahan kontak | Emas emas |
| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| Loop yang dirancang | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Kategori produk | cincin slip mini |
| Resistensi isolasi | 200mΩ/250V/DC |
| Bahan shell | 303 Baja tahan karat |
| Kelembaban operasi | ≤80% |
| Loop yang dirancang | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Kategori produk | cincin slip mini |
| Resistensi isolasi | 200mΩ/250V/DC |
| Bahan shell | 303 Baja tahan karat |
| Kelembaban operasi | ≤80% |
| Saluran | 18 |
|---|---|
| Nama Produk | Cincin Slip Konduktif |
| Tingkat Perlindungan | IP51 |
| Kehidupan kerja | 10 juta lingkaran |
| Kecepatan terukur | 5000 rpm |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Nama Produk | Cincin Slip Umur Panjang |
|---|---|
| Tipe Sinyal | Sinyal analog dan digital |
| Kontak | Emas-Emas |
| Peringkat Saat Ini | 1A |
| Kisaran Suhu | -40℃ ~ 80℃ |
| Operating speed | 5000 RPM |
|---|---|
| Designed Loop | 18 |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Working Life | 10 million rpm |
| Productname | Conductive Slip Ring |