| วัสดุเปลือกหอย | 303 สแตนเลส |
|---|---|
| ข้อกำหนดลวด | AF200-0.05mm² |
| LOOP ที่ออกแบบมา | 50, 40, 30, 20 |
| แรงบิดเริ่มต้นสูงสุด | 1 N.CM |
| วัสดุติดต่อ | ทอง-ทอง |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| LOOP ที่ออกแบบมา | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| ข้อกำหนดลวด | AF200-0.05mm² |
| ความชื้นในการใช้งาน | ≤80% |
| ความเร็วในการจัดอันดับ | 0-300รอบต่อนาที |
| วัสดุติดต่อ | ทอง-ทอง |
| Operating Temperature | -20℃~80℃ |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Near-zero pressure design for extended lifespan |
| Maximum Starting Torque | <2N.cm |
| Core Friction Pair Technology | Gold-gold contact technology for stable signal transmission |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
| LOOP ที่ออกแบบมา | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| หมวดหมู่ผลิตภัณฑ์ | แหวนสลิปมินิ |
| ความต้านทานฉนวน | 200MΩ/250V/DC |
| วัสดุเปลือกหอย | 303 สแตนเลส |
| ความชื้นในการใช้งาน | ≤80% |
| LOOP ที่ออกแบบมา | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| หมวดหมู่ผลิตภัณฑ์ | แหวนสลิปมินิ |
| ความต้านทานฉนวน | 200MΩ/250V/DC |
| วัสดุเปลือกหอย | 303 สแตนเลส |
| ความชื้นในการใช้งาน | ≤80% |
| ช่อง | 18 |
|---|---|
| ชื่อผลิตภัณฑ์ | แหวนสลิปนำไฟฟ้า |
| เกรดป้องกัน | IP51 |
| ชีวิตการทำงาน | 10 ล้านวงกลม |
| ความเร็วที่กำหนด | 5,000 รอบต่อนาที |
| Product Name | Anti Corrosion Steel Slip Ring 80VDC 1A Industrial Slip Ring Lightweight |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| ชื่อสินค้า | แหวนสลิปชีวิตยาว |
|---|---|
| ประเภทสัญญาณ | สัญญาณอนาล็อกและดิจิตอล |
| ติดต่อ | ทอง-ทอง |
| เรตติ้งปัจจุบัน | 1เอ |
| ช่วงอุณหภูมิ | -40 ℃ ~ 80 ℃ |
| Operating speed | 5000 RPM |
|---|---|
| Designed Loop | 18 |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Working Life | 10 million rpm |
| Productname | Conductive Slip Ring |