| 설계된 루프 | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| 제품 카테고리 | 작은 슬립 링 |
| 단열성 저항 | 200mΩ/250V/DC |
| 쉘 재료 | 303 스테인레스 스틸 |
| 작동 습도 | ≤80% |
| 설계된 루프 | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| 제품 카테고리 | 작은 슬립 링 |
| 단열성 저항 | 200mΩ/250V/DC |
| 쉘 재료 | 303 스테인레스 스틸 |
| 작동 습도 | ≤80% |
| 제품명 | 긴 수명의 슬립 링 |
|---|---|
| 신호 유형 | 아날로그 및 디지털 신호 |
| 연락하다 | 골드-골드 |
| 현재 등급 | 1A |
| 온도 범위 | -40℃ ~ 80℃ |
| 온도 | -40C~+80C |
|---|---|
| 각선 길이 | 회전자 : 300 밀리미터 고정자 : 300 밀리미터 |
| 아드바테이지 | 긴 수명 |
| 접촉물질 | 금 |
| 하우징 소재 | 알루미늄 |
| 절연 저항 | 200mΩ/250V/DC |
|---|---|
| 쉘 재료 | 303 스테인레스 스틸 |
| 제품 이름 | Conpact 크기 슬립 링 고속 로터리 링 롱 수명 기간 공동 링 |
| 와이어 사양 | AF200-0.05mm² |
| 정격 전류 | 1 a |
| 채널 | 18 |
|---|---|
| 제품명 | 전도성 슬립 링 |
| 보호 등급 | IP51 |
| 직장 생활 | 천만 원 |
| 정격 속도 | 5000 rpm |
| 와이어 규격 | AF200-0.05mm² |
|---|---|
| 정격 전류 | 1 A |
| 단열성 저항 | 200mΩ/250V/DC |
| 접촉 자료 | 골드-골드 |
| 정격 전압 | 0-100VDC |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| Contact Material | Gold-gold |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
| Contact Material | Kim-Kim |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Manufacturing Location | Jiujiang |
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Insulation Resistance | ≥110MΩ/250V/DC |