| Ontworpen lus | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Productcategorie | Mini Sleepring |
| Isolatieweerstand | 200 MΩ/250V/DC |
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
| Bedieningsvochtigheid | ≤80% |
| Ontworpen lus | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Productcategorie | Mini Sleepring |
| Isolatieweerstand | 200 MΩ/250V/DC |
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
| Bedieningsvochtigheid | ≤80% |
| Productnaam | Slipring met lange levensduur |
|---|---|
| Signaaltype | Analoge en digitale signalen |
| Contact | Goud-goud |
| Huidige beoordeling | 1A |
| Temperatuurbereik | -40℃ ~ 80℃ |
| Temperatuur | -40°C~+80°C |
|---|---|
| Lange looddraad | Rotor: 300 mm-Stator: 300 mm |
| Advatage | Lange levensduur |
| Contactmateriaal | Goud |
| Huismateriaal | Aluminium |
| Isolatieweerstand | 200 MΩ/250V/DC |
|---|---|
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
| Productnaam | Compacte slipring, hoge snelheid roterende ring, lange levensduur, verbindingsring |
| Draadspecificatie | AF200-0,05 mm2 |
| Nominale stroom | 1 a |
| Kanaal | 18 |
|---|---|
| Productnaam | Leidinggevende slipring |
| Beschermingscijfer | IP51 |
| Werkend leven | 10 miljoen cirkel |
| Nominale snelheid | 5000 tpm |
| Specificatie van de draad | AF200-0,05 mm2 |
|---|---|
| Nominale stroom | 1 A |
| Isolatieweerstand | 200MΩ/250V/DC |
| Contactmateriaal | Goudgoud |
| Nominale spanning | 0-100VDC |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| Contact Material | Gold-gold |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
| Contact Material | Kim-Kim |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Manufacturing Location | Jiujiang |
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Insulation Resistance | ≥110MΩ/250V/DC |