| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
|---|---|
| Specificatie van de draad | AF200-0,05 mm2 |
| Ontworpen lus | 50, 40, 30, 20 |
| Maximaal startkoppel | 1 N.cm |
| Contactmateriaal | Goudgoud |
| Contactmateriaal | Goudgoud |
|---|---|
| Nominale snelheid | 0-300 Rpm |
| Diëlektrische sterkte | > 200VAC/50Hz/60s |
| Ontworpen lus | 50, 40, 30, 20 |
| Productcategorie | Mini Sleepring |
| isolatieweerstand | 200MΩ/250V/DC |
|---|---|
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
| Product name | Compacte slipring, hoge snelheid roterende ring, lange levensduur, verbindingsring |
| Specificatie van de draad | AF200-0,05 mm2 |
| Nominale stroom | 1 A |
| Nominale spanning | 0-100VDC |
|---|---|
| Bedieningsvochtigheid | ≤ 80% |
| Naam van het product | Compacte slipring, hoge snelheid roterende ring, lange levensduur, verbindingsring |
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
| Specificatie van de draad | AF200-0,05 mm2 |
| Channel | 1~10 |
|---|---|
| Working Speed | 0~3000rpm |
| Lead Length | 300mm |
| Product Category | Fiber Optic Slip Ring |
| Work Speed | 0~20000rpm |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
|---|---|
| Bedieningsvochtigheid | ≤ 80% |
| Maximaal startkoppel | 1 N.cm |
| Contactmateriaal | Goudgoud |
| Productcategorie | Mini Sleepring |
| Contactmateriaal | Goudgoud |
|---|---|
| Schaalmateriaal | 303 roestvrij staal |
| Isolatieweerstand | 200MΩ/250V/DC |
| Ontworpen lus | 50, 40, 30, 20 |
| Bedieningsvochtigheid | ≤ 80% |
| Ontworpen lus | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Specificatie van de draad | AF200-0,05 mm2 |
| Bedieningsvochtigheid | ≤ 80% |
| Nominale snelheid | 0-300 Rpm |
| Contactmateriaal | Goudgoud |