| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Material da concha | 303 Aço inoxidável |
|---|---|
| Especificação do fio | AF200-0.05mm² |
| Loop projetado | 50, 40, 30, 20 |
| Torque de arranque máximo | 1 N.cm |
| Material de contato | Ouro dourado |
| Material de contato | Ouro dourado |
|---|---|
| Velocidade nominal | 0-300 Rpm |
| Força dielétrica | > 200VAC/50Hz/60s |
| Loop projetado | 50, 40, 30, 20 |
| Categoria de produto | Mini Slip Ring |
| resistência ao isolamento | 200MΩ/250V/DC |
|---|---|
| Material da concha | 303 Aço inoxidável |
| Nome do produto | Anel de contato de tamanho compacto Anel rotativo de alta velocidade Anel de junta de longa vida úti |
| Especificação do fio | AF200-0.05mm² |
| Corrente classificada | 1 A |
| Voltagem nominal | 0-100VDC |
|---|---|
| Umidade operacional | ≤ 80% |
| Nome do produto | Anel de contato de tamanho compacto Anel rotativo de alta velocidade Anel de junta de longa vida úti |
| Material da concha | 303 Aço inoxidável |
| Especificação do fio | AF200-0.05mm² |
| Channel | 1~10 |
|---|---|
| Working Speed | 0~3000rpm |
| Lead Length | 300mm |
| Product Category | Fiber Optic Slip Ring |
| Work Speed | 0~20000rpm |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| Material da concha | 303 Aço inoxidável |
|---|---|
| Umidade operacional | ≤ 80% |
| Torque de arranque máximo | 1 N.cm |
| Material de contato | Ouro dourado |
| Categoria de produto | Mini Slip Ring |
| Material de contato | Ouro dourado |
|---|---|
| Material da concha | 303 Aço inoxidável |
| Resistência de isolamento | 200MΩ/250V/DC |
| Loop projetado | 50, 40, 30, 20 |
| Umidade operacional | ≤ 80% |
| Loop projetado | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Especificação do fio | AF200-0.05mm² |
| Umidade operacional | ≤ 80% |
| Velocidade nominal | 0-300 Rpm |
| Material de contato | Ouro dourado |