| Continuous Operation Capability | Operates continuously for 90 hours at 18,000 rpm |
|---|---|
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Schalenmaterial | Edelstahl 303 |
|---|---|
| Spezifikation des Drahtes | AF200-0.05mm² |
| Entworfene Schleife | 50, 40, 30, 20 |
| Maximales Anlaufdrehmoment | 1 N.cm |
| Kontaktmaterial | Goldgold |
| Kontaktmaterial | Goldgold |
|---|---|
| Bewertungsgeschwindigkeit | 0 bis 300 Umdrehungen pro Minute |
| Dielektrische Stärke | > 200VAC/50Hz/60s |
| Entworfene Schleife | 50, 40, 30, 20 |
| Produktkategorie | Mini-Slip-Ring |
| Isolationswiderstand | 200 MΩ/250 V/DC |
|---|---|
| Schalenmaterial | Edelstahl 303 |
| Produktname | Compact Size Slip Ring Hochgeschwindigkeits-Rotationsring Langlebensdauer |
| Spezifikation des Drahtes | AF200-0.05mm² |
| Bewertungsstrom | 1 A |
| Nennspannung | 0-100VDC |
|---|---|
| Betriebsfeuchtigkeit | ≤ 80% |
| Produktname | Compact Size Slip Ring Hochgeschwindigkeits-Rotationsring Langlebensdauer |
| Schalenmaterial | Edelstahl 303 |
| Spezifikation des Drahtes | AF200-0.05mm² |
| Channel | 1~10 |
|---|---|
| Working Speed | 0~3000rpm |
| Lead Length | 300mm |
| Product Category | Fiber Optic Slip Ring |
| Work Speed | 0~20000rpm |
| Mirror Processing Technology | Contact surface finish Ra0.02 for reliable electrical contact |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative brush design for extended lifespan |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| Electrical Strength | ≥250VAC/50Hz/60s |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| Schalenmaterial | Edelstahl 303 |
|---|---|
| Betriebsfeuchtigkeit | ≤ 80% |
| Maximales Anlaufdrehmoment | 1 N.cm |
| Kontaktmaterial | Goldgold |
| Produktkategorie | Mini-Slip-Ring |
| Kontaktmaterial | Goldgold |
|---|---|
| Schalenmaterial | Edelstahl 303 |
| Isolierwiderstand | 200 MΩ/250 V/DC |
| Entworfene Schleife | 50, 40, 30, 20 |
| Betriebsfeuchtigkeit | ≤ 80% |
| Entworfene Schleife | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Spezifikation des Drahtes | AF200-0.05mm² |
| Betriebsfeuchtigkeit | ≤ 80% |
| Bewertungsgeschwindigkeit | 0 bis 300 Umdrehungen pro Minute |
| Kontaktmaterial | Goldgold |