| Schleife entworfen | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Produktkategorie | Mini-Slip-Ring |
| Isolationsresistenz | 200 mΩ/250 V/dc |
| Schalenmaterial | Edelstahl 303 |
| Betriebsfeuchtigkeit | ≤ 80% |
| Schleife entworfen | 50, 40, 30, 20 |
|---|---|
| Produktkategorie | Mini-Slip-Ring |
| Isolationsresistenz | 200 mΩ/250 V/dc |
| Schalenmaterial | Edelstahl 303 |
| Betriebsfeuchtigkeit | ≤ 80% |
| Produktname | Langlebiger Schleifring |
|---|---|
| Signaltyp | Analoge und digitale Signale |
| Kontakt | Gold-Gold |
| Aktuelle Bewertung | 1A |
| Temperaturbereich | -40℃ ~ 80℃ |
| Temperatur | -40°C bis +80°C |
|---|---|
| Längen des Bleitrahtes | Rotor: 300 Millimeter-Ständer: 300 Millimeter |
| Advatage | Lange Lebensdauer |
| Kontaktmaterial | Gold |
| Wohnmaterial | Aluminium |
| Isolationsresistenz | 200 mΩ/250 V/dc |
|---|---|
| Schalenmaterial | Edelstahl 303 |
| Produktname | Compact Size Slip Ring Hochgeschwindigkeits-Rotationsring Langlebensdauer |
| Kabelspezifikation | AF200-0.05mm² |
| Bewertungsstrom | 1 a |
| Kanal | 18 |
|---|---|
| Produktname | Leitfähiger Rutschring |
| Schutznote | IP51 |
| Arbeitsleben | 10-Millionen-Kreis |
| Nenngeschwindigkeit | 5000 U / min |
| Spezifikation des Drahtes | AF200-0.05mm² |
|---|---|
| Bewertungsstrom | 1 A |
| Isolierwiderstand | 200 MΩ/250 V/DC |
| Kontaktmaterial | Goldgold |
| Nennspannung | 0-100VDC |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| Contact Material | Gold-gold |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
| Contact Material | Kim-Kim |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Manufacturing Location | Jiujiang |
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Insulation Resistance | ≥110MΩ/250V/DC |