| 設計されたループ | 50、40、30、20 |
|---|---|
| 製品カテゴリ | ミニスリップリング |
| 絶縁抵抗 | 200mΩ/250V/dc |
| シェル素材 | 303 ステンレス |
| 湿度の動作 | ≤80% |
| 設計されたループ | 50、40、30、20 |
|---|---|
| 製品カテゴリ | ミニスリップリング |
| 絶縁抵抗 | 200mΩ/250V/dc |
| シェル素材 | 303 ステンレス |
| 湿度の動作 | ≤80% |
| 製品名 | 長寿命スリップリング |
|---|---|
| 信号の種類 | アナログ信号とデジタル信号 |
| 接触 | ゴールド-ゴールド |
| 電流定格 | 1A |
| 温度範囲 | -40℃~80℃ |
| 温度 | -40°C~+80°C |
|---|---|
| 鉛線の長さ | 回転子:300のmmの固定子:300のmm |
| アドバテージ | 長寿 |
| 接触材料 | 金 |
| 住宅用材料 | アルミニウム |
| 絶縁抵抗 | 200mΩ/250V/dc |
|---|---|
| シェル素材 | 303 ステンレス |
| 製品名 | コンパクトサイズ スリップリング 高速回転リング 長寿命 ジョイントリング |
| ワイヤ仕様 | AF200-0.05mm² |
| 定格電流 | 1 a |
| チャネル | 18 |
|---|---|
| 製品名 | 導電スリップリング |
| 保護グレード | IP51 |
| 労働生活 | 1000万円 |
| 定格速度 | 5000 rpm |
| ワイヤの仕様 | AF200-0.05mm² |
|---|---|
| 定格電流 | 1A |
| 断熱抵抗 | 200MΩ/250V/DC |
| 接触材料 | ゴールドゴールド |
| 定格電圧 | 0〜100VDC |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
|---|---|
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Ingress Protection | IP65 for protection against harsh environments |
| Contact Material | Gold-gold |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
| Contact Material | Kim-Kim |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for stable performance |
| Manufacturing Location | Jiujiang |
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Working Loops | 12-20-28 Channels Are Optional |
| Integrated Pouring Process | Concentricity between ring groove and bearing ≤0.01mm |
|---|---|
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional tolerance <0.01mm for high-precision components |
| High-Speed Operation | Operates at 18000 rpm without cooling system |
| Compact Design | Small size and compact structure for adaptability |
| Insulation Resistance | ≥110MΩ/250V/DC |