| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional Tolerance <0.01mm For High-precision Components |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative Brush Design For Extended Lifespan |
| Compact Design | Small Size And Compact Structure For Adaptability |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Robust Structural Design | 304 Stainless Steel Structure For Harsh Environments |
| Lead Length | 300mm |
|---|---|
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Rotation Way | Flange Installation |
| Feture | High Speed |
| Through Bore Size | 40 Mm |
| Dielectric Strength | >200VAC/50Hz/60s |
|---|---|
| Weight | <60g (not Include Wire) |
| Contact Material | Gold-gold |
| Wire Specification | AF200-0.05mm² |
| Rated Current | 1 A |
| Dielectric Strength | ≥300VAC/50Hz/60s |
|---|---|
| Current Rating | 1A |
| Operating Speed | 5000rpm |
| Mounting Method | Flange Mounting |
| Protection Level | IP51 |
| Rotating Speed | 0-3000 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | 6 |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Working Temperature | -45℃ ~ 60℃ |
| Maximum Current | 1A |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional Tolerance <0.01mm For High-precision Components |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative Brush Design For Extended Lifespan |
| Compact Design | Small Size And Compact Structure For Adaptability |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Robust Structural Design | 304 Stainless Steel Structure For Harsh Environments |
| Rotating Speed | 0-10000 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | 18 |
| Working Life | 10 Million Circle |
| Dynamic Resistance Change | ≤20mΩ |
| Working Temperature | -50℃ ~ 80℃ |
| Design Loops | 18 |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥250MΩ/250V/DC |
| Rated Voltage/current | 80VDC/1A |
| Electrical Strength | ≥300VAC/50Hz/60s |
| Continuous Working Time | 96 Hours |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional Tolerance <0.01mm For High-precision Components |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative Brush Design For Extended Lifespan |
| Compact Design | Small Size And Compact Structure For Adaptability |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Robust Structural Design | 304 Stainless Steel Structure For Harsh Environments |
| Precision Parts Manufacturing Process | Dimensional Tolerance <0.01mm For High-precision Components |
|---|---|
| Advanced Brush Filament Modulation Process | Innovative Brush Design For Extended Lifespan |
| Compact Design | Small Size And Compact Structure For Adaptability |
| Working Life | 100 Million Revolutions |
| Robust Structural Design | 304 Stainless Steel Structure For Harsh Environments |