| Packaging Details | Carton |
|---|---|
| Delivery Time | 1~3 weeks |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500/month |
| Place of Origin | Shenzhen |
| Dielectric Strength | ≥300VAC/50Hz/60s |
|---|---|
| Current Rating | 1A |
| Operating Speed | 5000rpm |
| Mounting Method | Flange Mounting |
| Protection Level | IP51 |
| Design Loop | 18 |
|---|---|
| Operating Speed | 5000rpm |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Mountingtype | Flange, Through Bore, Or Custom Mounting |
| Current Rating | 1A |
| Design Loop | 60 |
|---|---|
| Insulation Resistance | 500MΩ/500V/DC |
| Rated Voltage/current | 500VDC/1A |
| Dielectric Strength | ≥500VAC/50Hz/60s |
| Dynamic Resistance Change Value | ≤50mΩ |
| Shell Material | 303 Stainless Steel |
|---|---|
| Contact Material | Gold-gold |
| Operating Temperature | -40℃ ~ 80℃ |
| Dielectric Strength | >200VAC/50Hz/60s |
| Rated Current | 1 A |
| Rotating Speed | 0-3000 Rpm |
|---|---|
| Design Loop | 6 |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Working Temperature | -45℃ ~ 60℃ |
| Maximum Current | 1A |
| Rotating Speed | 0-1000 Rpm (1000-10000RPM Requires Customization) |
|---|---|
| Design Loop | 8 |
| Dielectric Strength | >250VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Rotating Speed | 0-1000 Rpm (1000-10000RPM Requires Customization) |
|---|---|
| Design Loop | 8 |
| Dielectric Strength | >250VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Rotating Speed | 0-1000 Rpm (1000-10000RPM Requires Customization) |
|---|---|
| Design Loop | 8 |
| Dielectric Strength | >250VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |
| Rotating Speed | 0-1000 Rpm (1000-10000RPM Requires Customization) |
|---|---|
| Design Loop | 8 |
| Dielectric Strength | >250VAC/50Hz/60s |
| Insulation Resistance | 250MΩ/250V/DC |
| Dynamic Resistance Change | ≤10mΩ |